Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

16.01.2018

Narada roczna stołecznej policji

 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP
 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP
 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP
 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP

15 stycznia w auli im. inspektora Policji Państwowej Karola Stanisława Fuchsa odbyła się narada roczna, podczas której stołeczni policjanci podsumowali efekty pracy w minionym roku. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej z zastępcami, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, przedstawiciele prokuratur i sądów oraz kadra kierownicza garnizonu stołecznego.

Komendant Stołeczny Policji podsumował wyniki pracy policjantów w roku 2017 oraz omówił cele i zadania stojące przez funkcjonariuszami w nowym roku w oparciu o priorytety Komendanta Głównego Policji na lata 2016-2018. Podziękował obecnej na odprawie kadrze, a za jej pośrednictwem 10 tys. policjantów i pracowników Policji za całoroczną pracę, szczególnie podczas zabezpieczenia wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i Szczytu Trójmorza.

Omawiając plany na ten rok komendant podkreślił wagę działań związanych z naborem do służby w KSP, m.in. poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych i przygotowanie spotów, w których także aktorzy  zachęcają do wstąpienia do służby w Policji.

Na zakończenie odprawy głos zabrał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Podziękował stołecznym funkcjonariuszom za dobrą i  skuteczną pracę, jednocześnie jako przedstawiciel rządu w terenie zadeklarował wsparcie i pomoc w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Podkreślił, że dziś Polacy czują się bezpiecznie, bo m.in. Policja oraz inne służby i instytucje, sądy, prokuratury i samorządy współpracują, by ten jak najwyższy poziom utrzymać.

Odprawę, omawiając wyniki pracy polskiej Policji  podsumował w imieniu Komendanta Głównego Policji – zastępca nadinsp. Jan Lach, który podziękował za profesjonalną i dobrze zorganizowaną pracę stołecznych policjantów. Komendant podkreślił, że był to bardzo dobry rok dla KSP i zwrócił uwagę, że szczególne podziękowania należą się funkcjonariuszom zwłaszcza za zabezpieczenie wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i Szczytu Trójmorza, które były wysoko oceniane także przez ekspertów ds. bezpieczeństwa.

Podziel / Share
16.01.2018, Ilość wejść: 994, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry