Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

19.01.2018

Mazowieckie spotkania Premiera i przedstawicielek Rządu RP z seniorami

Trudno jest nie pamiętać o nadchodzącym święcie Babć i Dziadków. Pamiętają o nim wnuczęta, ale też najważniejsze osoby w naszym Państwie.

Ostrołęka: Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego

W piątek Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził Dzienny Dom Senior Plus w Ostrołęce. Spotkanie odbyło się w miłej, familiarnej atmosferze. Premier został podjęty przez seniorów przy zastawionym słodkimi wypiekami stole. Nie zabrakło też elementu kulturalno-muzycznego przygotowanego dla gości - uczestnicy zajęć Dziennego Domu Seniora zaśpiewali Premierowi Morawieckiemu piosenkę o Ostrołęce. Spotkanie i swobodne rozmowy były również okazją do zapoznania się ze sprawami istotnymi dla osób starszych.

foto KPRM

- Chcę wiedzieć, jak wygląda Polska z perspektywy seniorów - powiedział na spotkaniu Prezes Rady Ministrów. Bardzo chcemy dbać o wspólnotę społeczną, międzypokoleniową i o solidarność pokoleń – dodał Premier.

Wizyta, która miała miejsce tuż przed zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka była też dobrą okazją do złożenia seniorom życzeń, a także do podkreślenia istotnej funkcji społecznej oraz znaczenia życiowych doświadczeń i wiedzy jaką posiadają osoby starsze - Chciałbym skorzystać z doświadczeń Państwa, seniorów, i razem z Wami budować lepszą Polskę – Powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w Ostrołęce Premier spotkał sie również z kombatantami.

 

Na spotkaniu uczestniczył Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowskiego natomiast Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Promyczek dla seniorów: Ministerialna wizyta w Błoniu

W czwartek, 18 stycznia o godz. 11:00 z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka z seniorami spotkały się również Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej oraz Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Panie Minister wzięły udział w spotkaniu przedszkolaków z seniorami z Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Błoniu.

Minister Elżbieta Rafalska złożyła gościom życzenia z okazji nadchodzącego dnia Babci i Dziadka. - Jako babcia czwórki wnucząt składam najserdeczniejsze życzenia, gratulacje. Instytucja babci jest ważna, przez Polaków bardzo doceniana. Nie zapominam też o ważnych dziadkach powiedziała.

foto Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Minister Anna Zalewska, przy okazji składanych życzeń, wspomniała o istotnych wartościach, którym hołduje nowa podstawa programowa - W nowej podstawie programowej podkreśliliśmy jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka, odpowiedzialność i niesienie pomocy innym. Chcemy, aby młodzi ludzie pamiętali o seniorach doceniając ich wiedzę i doświadczenie.

foto Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wydarzenie odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 2 „Promyczek” w Błoniu koło Warszawy przy ul. Piłsudskiego 25a. Przedszkolaki wystąpiły przed zebranymi gośćmi w specjalnie przygotowanym na tą okoliczność programie artystycznym, był również czas na wspólne, międzypokoleniowe zajęcia i zabawę.

Panie Minister na spotkaniu wspomniały też o rządowych programach prospołecznych.

Program Senior+ jest realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 2015 roku. Strategicznym założeniem programu Senior+ jest zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie liczby miejsc w placówkach „Senior+”. W województwie mazowieckim w ostatnich dwóch latach przeznaczono blisko 4 mln zł z budżetu państwa na utworzenie placówek wsparcia dziennego dla seniorów (16 samorządów) oraz dofinansowanie na funkcjonowanie już istniejących placówek (13 samorządów). 

Podziel / Share
19.01.2018, Ilość wejść: 1139, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry