Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

19.01.2018

Mazowieckie spotkania Premiera i przedstawicielek Rządu RP z seniorami

Trudno jest nie pamiętać o nadchodzącym święcie Babć i Dziadków. Pamiętają o nim wnuczęta, ale też najważniejsze osoby w naszym Państwie.

Ostrołęka: Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego

W piątek Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził Dzienny Dom Senior Plus w Ostrołęce. Spotkanie odbyło się w miłej, familiarnej atmosferze. Premier został podjęty przez seniorów przy zastawionym słodkimi wypiekami stole. Nie zabrakło też elementu kulturalno-muzycznego przygotowanego dla gości - uczestnicy zajęć Dziennego Domu Seniora zaśpiewali Premierowi Morawieckiemu piosenkę o Ostrołęce. Spotkanie i swobodne rozmowy były również okazją do zapoznania się ze sprawami istotnymi dla osób starszych.

foto KPRM

- Chcę wiedzieć, jak wygląda Polska z perspektywy seniorów - powiedział na spotkaniu Prezes Rady Ministrów. Bardzo chcemy dbać o wspólnotę społeczną, międzypokoleniową i o solidarność pokoleń – dodał Premier.

Wizyta, która miała miejsce tuż przed zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka była też dobrą okazją do złożenia seniorom życzeń, a także do podkreślenia istotnej funkcji społecznej oraz znaczenia życiowych doświadczeń i wiedzy jaką posiadają osoby starsze - Chciałbym skorzystać z doświadczeń Państwa, seniorów, i razem z Wami budować lepszą Polskę – Powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w Ostrołęce Premier spotkał sie również z kombatantami.

 

Na spotkaniu uczestniczył Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowskiego natomiast Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Promyczek dla seniorów: Ministerialna wizyta w Błoniu

W czwartek, 18 stycznia o godz. 11:00 z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka z seniorami spotkały się również Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej oraz Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Panie Minister wzięły udział w spotkaniu przedszkolaków z seniorami z Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Błoniu.

Minister Elżbieta Rafalska złożyła gościom życzenia z okazji nadchodzącego dnia Babci i Dziadka. - Jako babcia czwórki wnucząt składam najserdeczniejsze życzenia, gratulacje. Instytucja babci jest ważna, przez Polaków bardzo doceniana. Nie zapominam też o ważnych dziadkach powiedziała.

foto Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Minister Anna Zalewska, przy okazji składanych życzeń, wspomniała o istotnych wartościach, którym hołduje nowa podstawa programowa - W nowej podstawie programowej podkreśliliśmy jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka, odpowiedzialność i niesienie pomocy innym. Chcemy, aby młodzi ludzie pamiętali o seniorach doceniając ich wiedzę i doświadczenie.

foto Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wydarzenie odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 2 „Promyczek” w Błoniu koło Warszawy przy ul. Piłsudskiego 25a. Przedszkolaki wystąpiły przed zebranymi gośćmi w specjalnie przygotowanym na tą okoliczność programie artystycznym, był również czas na wspólne, międzypokoleniowe zajęcia i zabawę.

Panie Minister na spotkaniu wspomniały też o rządowych programach prospołecznych.

Program Senior+ jest realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 2015 roku. Strategicznym założeniem programu Senior+ jest zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie liczby miejsc w placówkach „Senior+”. W województwie mazowieckim w ostatnich dwóch latach przeznaczono blisko 4 mln zł z budżetu państwa na utworzenie placówek wsparcia dziennego dla seniorów (16 samorządów) oraz dofinansowanie na funkcjonowanie już istniejących placówek (13 samorządów). 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 19.01.2018, Ilość wejść: 377, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry