Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.01.2018

Podsumowanie działań mazowieckiej Policji

W miniony piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się odprawa roczna garnizonu mazowieckiej Policji. W corocznym wydarzeniu, któremu przewodniczył insp. Tomasz Michułka wzięli udział również: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, prokuratorzy okręgowi oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Na spotkaniu podsumowano wyniki pracy mazowieckich policjantów w minionym roku, omówiono także cele i zadania stojące przed policjantami w 2018 roku.

- Gratuluję dobrych wyników za 2017r w zakresie wykrywalności i spadków przestępstw. Dziękuje za współpracę z wojewodą, naszymi służbami i inspekcjami. Bezpiecznego 2018 roku. – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Pracę mazowieckich funkcjonariuszy również dobrze ocenili w swoich wystąpieniach Prokuratorzy oraz Zastępca Komendanta Głównego.

Ważną informacją jest spadek niemal o 15% ilości najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw. W roku 2017 wszczęto mniej o 112 postępowań w sprawie przestępstw niż w roku 2016 (rok 2016 – to 37 104 postępowań, w roku 2017 – 36 944 wszczętych spraw). Natomiast w tym samym czasie wykrywalność, w siedmiu najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstwach wyniosła 43,7 %.

Dobre efekty przynosi również służba pełniona przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Z przedstawionych na spotkaniu danych wynika, że w minionym roku na mazowieckich drogach było o 128 wypadków mniej niż w roku poprzednim - spadek o blisko 5,5%,  śmiertelności w tych zdarzeniach spadła aż o 20%.

Wśród tematów przedstawionych w podsumowaniu zeszłorocznych działań ważna była kontynuacja  przywracania lokalnych posterunków. 

Na co dzień o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza dba 5 377 policjantów, których wspiera w służbie 1 346 pracowników cywilnych. W roku 2018 planujemy przyjąć 152 nowych funkcjonariuszy.

Podziel / Share
22.01.2018, Ilość wejść: 790, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry