Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.01.2018

Podsumowanie działań mazowieckiej Policji

W miniony piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się odprawa roczna garnizonu mazowieckiej Policji. W corocznym wydarzeniu, któremu przewodniczył insp. Tomasz Michułka wzięli udział również: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, prokuratorzy okręgowi oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Na spotkaniu podsumowano wyniki pracy mazowieckich policjantów w minionym roku, omówiono także cele i zadania stojące przed policjantami w 2018 roku.

- Gratuluję dobrych wyników za 2017r w zakresie wykrywalności i spadków przestępstw. Dziękuje za współpracę z wojewodą, naszymi służbami i inspekcjami. Bezpiecznego 2018 roku. – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Pracę mazowieckich funkcjonariuszy również dobrze ocenili w swoich wystąpieniach Prokuratorzy oraz Zastępca Komendanta Głównego.

Ważną informacją jest spadek niemal o 15% ilości najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw. W roku 2017 wszczęto mniej o 112 postępowań w sprawie przestępstw niż w roku 2016 (rok 2016 – to 37 104 postępowań, w roku 2017 – 36 944 wszczętych spraw). Natomiast w tym samym czasie wykrywalność, w siedmiu najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstwach wyniosła 43,7 %.

Dobre efekty przynosi również służba pełniona przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Z przedstawionych na spotkaniu danych wynika, że w minionym roku na mazowieckich drogach było o 128 wypadków mniej niż w roku poprzednim - spadek o blisko 5,5%,  śmiertelności w tych zdarzeniach spadła aż o 20%.

Wśród tematów przedstawionych w podsumowaniu zeszłorocznych działań ważna była kontynuacja  przywracania lokalnych posterunków. 

Na co dzień o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza dba 5 377 policjantów, których wspiera w służbie 1 346 pracowników cywilnych. W roku 2018 planujemy przyjąć 152 nowych funkcjonariuszy.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 22.01.2018, Ilość wejść: 359, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry