Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

31.01.2018

Narada wojewodów z Premierem i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wziął udział w naradzie wojewodów z Premierem Mateuszem Morawieckim i Ministrem SWiA Joachimem Brudzińskim.

Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, otworzył wtorkową naradę koordynacyjną z wojewodami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Oprócz szefa MSWiA w odprawie wziął udział też Wiceminister Paweł Szefernaker.

- Liczymy na wasze wsparcie w wielu obszarach. Jest niezwykle ważne, aby wszystkie czynności administracyjne przynależne wojewodom wykonywać szybko i bez zbędnej zwłoki. Szybka eliminacja szkód wywołanych klęskami żywiołowymi jest wyrazem sprawności działania państwa – powiedział na spotkaniu z wojewodami Premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: KPRM

Szef rządu zaznaczył, że bardzo by chciał, aby administracja państwowa potrafiła odpowiadać na wyzwania, jakie stoją przed nią chociażby w sektorze rolniczym. Przy tej okazji Premier podziękował wojewodom za sprawną realizację swoich dotychczasowych zadań.

Jak stwierdził Premier Mateusz Morawiecki, konieczna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich. Dodał, że „w ogromniej liczbie przypadków sprawdziły się nasze służby, ale trzeba pracować i ćwiczyć, żeby było jak najmniej słabych punktów”.  - Moją ogromną ambicją, ale zarazem też celem i marzeniem jest to, żeby wojewodowie, urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań ponieważ są bardzo sprawne – podkreślił.

Podczas spotkania wojewodowie przedstawili informację na temat przejmowania od marszałków województw zadań w oparciu o przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Źródło: KPRM

 

 

Podziel / Share
31.01.2018, Ilość wejść: 1125, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry