Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

31.01.2018

Narada wojewodów z Premierem i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wziął udział w naradzie wojewodów z Premierem Mateuszem Morawieckim i Ministrem SWiA Joachimem Brudzińskim.

Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, otworzył wtorkową naradę koordynacyjną z wojewodami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Oprócz szefa MSWiA w odprawie wziął udział też Wiceminister Paweł Szefernaker.

- Liczymy na wasze wsparcie w wielu obszarach. Jest niezwykle ważne, aby wszystkie czynności administracyjne przynależne wojewodom wykonywać szybko i bez zbędnej zwłoki. Szybka eliminacja szkód wywołanych klęskami żywiołowymi jest wyrazem sprawności działania państwa – powiedział na spotkaniu z wojewodami Premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: KPRM

Szef rządu zaznaczył, że bardzo by chciał, aby administracja państwowa potrafiła odpowiadać na wyzwania, jakie stoją przed nią chociażby w sektorze rolniczym. Przy tej okazji Premier podziękował wojewodom za sprawną realizację swoich dotychczasowych zadań.

Jak stwierdził Premier Mateusz Morawiecki, konieczna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich. Dodał, że „w ogromniej liczbie przypadków sprawdziły się nasze służby, ale trzeba pracować i ćwiczyć, żeby było jak najmniej słabych punktów”.  - Moją ogromną ambicją, ale zarazem też celem i marzeniem jest to, żeby wojewodowie, urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań ponieważ są bardzo sprawne – podkreślił.

Podczas spotkania wojewodowie przedstawili informację na temat przejmowania od marszałków województw zadań w oparciu o przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Źródło: KPRM

 

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 31.01.2018, Ilość wejść: 472, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry