Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

31.01.2018

Rozporządzenie porządkowe Wojewody Mazowieckiego

W związku z informacjami o zagrożeniu dla bezpieczeństwa publicznego 31 stycznia br. przed Ambasadą Izraela, Wojewoda wydał rozporządzenie porządkowe ws. zakazu poruszania się określonym obszarze m.st. Warszawy.

Rozporządzenie wprowadza zakaz ruchu kołowego oraz pieszego od 31 stycznia 2018 r. od godz. 13:00 do 5 lutego 2018 r. do godz. 24:00 w ciągu dróg:

  • Ludwika Krzywickiego od skrzyżowania z ulicą Filtrową (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Wawelską (bez skrzyżowania);
  • Mariana Langiewicza od skrzyżowania z ul. Ludwika Krzywickiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Prezydenckiej (bez skrzyżowania);
  • Błogosławionego Ładysława z Gielniowa od skrzyżowania z ul. Ludwika Krzywickiego (ze skrzyżowaniem) do ul. Antoniego Solariego (bez skrzyżowania).

Zakaz nie obejmuje służb porządkowych i ratowniczych, mieszkańców oraz osób odwiedzających nieruchomości przy ulicach wymienionych powyżej.

Wojewoda skierował również pismo do Prezydenta m.st. Warszawy wzywając do podjęcia działań polegających na zabezpieczeniu terenu oraz zapewnieniu współpracy Straży Miejskiej i Policji. Wskazał również, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zaspokojenie potrzeb wspólnoty w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli należy do zadań własnych gminy.

Pliki do pobrania

Podziel / Share
31.01.2018, Ilość wejść: 2281, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry