Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

14.02.2018

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim - wręczenie odznaczeń państwowych

14 lutego 2018 r. o godz. 12:00 w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi.  Podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe matkom zasłużonym w wychowywaniu dzieci. Wśród zaproszonych na wydarzenie byli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska i Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

- Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki, które wychowują dzieci  - powiedział w swoim przemówieniu Prezydent RP do pań przybyłych na wręczenie odznaczeń.

W swoim przemówieniu Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę na ich rolę w dbaniu o rodzinę, przekazywanie tradycji oraz budowanie wspólnoty.  Podkreślił także rolę matek w wychowywaniu dzieci w duchu patriotycznym.

- Te odznaczenia to bardzo skromny wyraz wdzięczności – bardzo skromny! – mówił Prezydent Andrzej Duda do zaproszonych pań i ich bliskich.

 

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

 odznaczone zostały za zasługi w wychowaniu dzieci w rodzinie wielodzietnej

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Krystyna ŁUKANOWSKA
Mama trzynaściorga dzieci. Wychowanie dzieci łączyła z pracą w gospodarstwie rolnym oraz aktywną działalnością w Kole Gospodyń Wiejskich.

Grażyna NELEC
Mama szesnaściorga dzieci. Mimo licznych obowiązków jest bardzo dobrze zorganizowaną osobą, a przede wszystkim kochjącą i oddana mamą. Wraz z mężem stworzyła dużą, kochającą się rodzinę. Wychowuje dzieci w duchu wzajemnego szacunku oraz życzliwości dla innych.


SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Irena BYLICKA
Mama ośmiorga dzieci. Wychowując dzieci, pracując zawodowo działa jednocześnie w organizacjach społecznych m.in. w Katolickiej Organizacji Kobiet, Radzie ds. Kobiet przy Episkopacie Polski, współzałożycielka Związku Dużych Rodzin 3+.

Bożena PIETRAS
Mama pięciorga dzieci. Pracuje społecznie na rzecz rodzin katolickich, organizatorka i aktywny członek Związku Dużych Rodzin 3+, założycielka i przewodnicząca Koła  w Lublinie.

Maria SZKODZIŃSKA
Mama czternaściorga dzieci. Wraz z mężem wychowuje dzieci w duchu patriotyzmu  i  poszanowania dla tradycji.

Anna WARDAK
Mama dziesięciorga dzieci. Pracę społeczną na rzecz rodzin i edukacji łączy  z wychowaniem dzieci oraz pracą zawodową. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty poświęcone tematyce małżeńskiej i wychowawczej.

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 14.02.2018, Ilość wejść: 592, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry