Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.02.2018

Resortowe promesy Maluch +

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wręczyła dzisiaj promesy dofinansowania w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +”. W uroczystości tej, na zaproszenie Pani Minister, wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

W spotkaniu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wręczono promesy przedstawicielom samorządów 5 województw: mazowieckiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i łódzkiego.

Minister Rafalska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że - do tej pory ludzie nie mieli dużego wyboru dotyczącego opieki nad maluchami. Dzięki tegorocznej edycji programu Maluch + powstanie ponad 24 tys. nowych miejsc dla najmłodszych.

W ramach programu „Maluch+” przeznaczono 450 mln złotych rocznie na miejsca opieki dla najmłodszych. Dzięki tym środkom może powstać blisko 25 tysięcy miejsc opieki dla najmłodszych dzieci, a blisko 56 tysięcy już istniejących miejsc dostanie dofinansowanie.

- Cieszę się, że na Mazowszu sprawnie realizujemy reformy rządowe, w tym program Maluch+. Jestem dumny z tego, że wspólnie podejmowane działania służą polskim rodzinom.  – powiedział w trakcie uroczystości Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Program "Maluch+" Edycja 2018

 

Maluch +

Dzięki programowi poprawie uległy standardy funkcjonowania instytucji opieki nad małymi dziećmi. Stworzenie warunków dla rozwoju instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci do lat 3. W województwie mazowieckim w ramach programu „Maluch+” zawarto umowy z 204 podmiotami w 2016 roku oraz z 228 podmiotami w 2017 roku na łączną kwotę ponad 38,2 mln zł. Natomiast liczba miejsc/ dzieci, które mogły skorzystać z opieki w żłobkach, klubach dziecięcych lub pomocy dziennych opiekunów wyniosła 14 464.

 

 

 

Pliki do pobrania

Podziel / Share
Marcin Lasota, 15.02.2018, Ilość wejść: 983, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry