Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

16.02.2018

Punkt Obsługi Klienta w MUW rusza 19 lutego br.

Usługi świadczone przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie od poniedziałku, 19 lutego 2018 roku będzie można załatwić w nowopowstałym Punkcie Obsługi Klienta. Wejście do punktu znajduje się od strony alei Solidarności.

Punkt Obsługi Klienta (POK) to nowoczesna przestrzeń, która powstała z myślą o tym, aby można było wszystkie sprawy załatwić możliwie w jednym miejscu. POK jest zlokalizowany na parterze budynku MUW w Warszawie (przy wejściu F, od al. Solidarności). Obsługa interesantów odbywa się za pomocą systemu kolejkowego. Duże wyświetlacze ułatwiają identyfikację właściwego pomieszczenia, w celu załatwienia wybranej sprawy.

W POK-u znajduje się kancelaria urzędu – do składania dokumentów (biuro podawcze, rejestracja korespondencji). Dodatkowy punkt informacyjny jest miejscem, gdzie pracownik urzędu odpowiada za telefoniczny kontakt z dzwoniącymi interesantami, a także umożliwia umówienie spotkania z pracownikiem merytorycznym MUW.

Duży nacisk położono na sprawne udzielanie informacji – poprzez punkt informacyjny i obsługiwane infolinie. W nowym punkcie będzie można potwierdzić Profil Zaufany (służy on m.in. do podpisywania Jednolitego Pliku Kontrolnego i samodzielnego korzystania z wielu usług e-administracji). Interesanci chcący zapłacić za opłaty administracyjne w MUW w formie gotówkowej, jak i kartą płatniczą (przy użyciu terminala do płacenia) lub telefonem komórkowym (tj. smartfonem), mają te formy płatności do dyspozycji.

MUW udostępnia w nowopowstałym POK-u pokoje z przeznaczeniem dla małych dzieci i ich opiekunów, gdzie możliwe będzie swobodne przewijanie, czy karmienie oraz salę zabaw, w której będą dostępne m.in. zabawki. Stałym priorytetem urzędu jest jego pełna dostępność dla osób np. z ograniczeniami ruchowymi. Cała przestrzeń w POK-u jest zorganizowana tak, aby każde pomieszczenie obsługowe było w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 16.02.2018, Ilość wejść: 1466, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry