Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

16.02.2018

Punkt Obsługi Klienta w MUW rusza 19 lutego br.

Usługi świadczone przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie od poniedziałku, 19 lutego 2018 roku będzie można załatwić w nowopowstałym Punkcie Obsługi Klienta. Wejście do punktu znajduje się od strony alei Solidarności.

Punkt Obsługi Klienta (POK) to nowoczesna przestrzeń, która powstała z myślą o tym, aby można było wszystkie sprawy załatwić możliwie w jednym miejscu. POK jest zlokalizowany na parterze budynku MUW w Warszawie (przy wejściu F, od al. Solidarności). Obsługa interesantów odbywa się za pomocą systemu kolejkowego. Duże wyświetlacze ułatwiają identyfikację właściwego pomieszczenia, w celu załatwienia wybranej sprawy.

W POK-u znajduje się kancelaria urzędu – do składania dokumentów (biuro podawcze, rejestracja korespondencji). Dodatkowy punkt informacyjny jest miejscem, gdzie pracownik urzędu odpowiada za telefoniczny kontakt z dzwoniącymi interesantami, a także umożliwia umówienie spotkania z pracownikiem merytorycznym MUW.

Duży nacisk położono na sprawne udzielanie informacji – poprzez punkt informacyjny i obsługiwane infolinie. W nowym punkcie będzie można potwierdzić Profil Zaufany (służy on m.in. do podpisywania Jednolitego Pliku Kontrolnego i samodzielnego korzystania z wielu usług e-administracji). Interesanci chcący zapłacić za opłaty administracyjne w MUW w formie gotówkowej, jak i kartą płatniczą (przy użyciu terminala do płacenia) lub telefonem komórkowym (tj. smartfonem), mają te formy płatności do dyspozycji.

MUW udostępnia w nowopowstałym POK-u pokoje z przeznaczeniem dla małych dzieci i ich opiekunów, gdzie możliwe będzie swobodne przewijanie, czy karmienie oraz salę zabaw, w której będą dostępne m.in. zabawki. Stałym priorytetem urzędu jest jego pełna dostępność dla osób np. z ograniczeniami ruchowymi. Cała przestrzeń w POK-u jest zorganizowana tak, aby każde pomieszczenie obsługowe było w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 16.02.2018, Ilość wejść: 1922, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry