Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.02.2018

Wizyta Wojewody w regionie siedleckim

Celami dzisiejszych podróży były miejscowości położone w regionie siedleckim: Bielany i Sterdyń. Wojewoda spotkał się z mieszkańcami oraz mógł zapoznać się z lokalnymi inwestycjami.

Wojewoda rozpoczął dzisiejszą wizytację w Gminie Bielany od spotkania z tamtejszymi samorządowcami oraz przedsiębiorcami. Na spotkaniu w Urzędzie Gminy Bielany poruszono wiele istotnych dla mieszkańców tematów. Senator RP Waldemar Kraska, Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik oraz radni i sołtysi rozmawiali z Wojewodą na bieżące tematy dotyczące lokalnych inwestycji i spraw społecznych. Temat gminnych inwestycji spotkał się z dużym zainteresowaniem obecnych na spotkaniu przedsiębiorców.

Bielańscy samorządowcy wyrazili zadowolenie z dzisiejszego spotkania. Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak podziękował Wojewodzie za odwiedziny w Gminie Bielany oraz dobrą współpracę z przedstawicielami miejscowego samorządu. Wojewoda podziękował samorządowcom za wdrażanie programów rządowych. – Cieszę się, że rządowe programy są sprawnie wdrażane przez bielański samorząd.- podkreślił Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

W programie wizyty uwzględniono też odwiedziny w Zespole Oświatowym im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach. Spotkanie w placówce przygotowała kadra pedagogiczna szkoły wspólnie z Wójtem Gminy.  Goście zostali oprowadzeni po placówce przez Renatę Kalicką, Dyrektor szkoły. Poza zwiedzeniem klas, sali gimnastycznej i pracowni terapeutycznych delegacja z MUW wzięła udział w prowadzonej w szkole lekcji.

Na zakończenie pobytu w Wojewoda przekazał książki do biblioteki szkolnej.

Wizyta w Sterdyni

Kolejnym etapem podróży była miejscowość Lebiedzie, w której odbyła się uroczystość otwarcia stacji uzdatniania wody.

- Otwarcie stacji jest finalizacją bardzo istotnej dla lokalnej społeczności inwestycji.  powiedział Wojewoda.

Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym obiekcie dokonali wspólnie m.in.: Senator RP Waldemar Kraska, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska oraz Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik.

Po uroczystości, wszyscy oficjalni goście przejechali do Sterdyni. Otwarcie znajdującego się tam Klubu Seniora było ostatnim punktem dzisiejszej podróży. Powstanie klub było możliwe dzięki środkom pochodzących z rządowego programu Senior +. Symboliczne przecięcie wstęgi oraz występy artystyczne sterdyńskich seniorów wieńczyły uroczystość.

W swoim wystąpieniu Wojewoda zwrócił uwagę na możliwości jakie daje placówka  - Dzięki inwestycji poprawi się komfort działania placówki, z pewnością to atrakcyjne miejsce przyciągnie nowych seniorów, uczestników działań. - powiedział Wojewoda Mazowiecki

Podziel / Share
Marcin Lasota, 21.02.2018, Ilość wejść: 1330, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry