Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.02.2018

Mazowieckie Dni Zdrowia - spotkanie inauguracyjne w MUW

Promocja zdrowia i zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców województwa mazowieckiego to tematyka dzisiejszego spotkania zorganizowanego przez Wydział Zdrowia MUW. W wydarzeniu , które odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy pl. Bankowym wzięli udział Kierownicy Delegatur MUW, przedstawiciele zespolonych służb, inspekcji, straży oraz instytucji i organizacji o prozdrowotnym profilu działania.

Za stołem prezydialnym zasiedli: Sylwester Dąbrowski – Wicewojewoda Mazowiecki, Jarosław Chmielewski – Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW, Halina Krajkowska – Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Arkadiusz Chełstowski  - z-ca Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz Agnieszka Gonczaryk z Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM.

Dzisiejsze spotkanie było pierwszym z planowanego cyklu spotkań mających na celu przygotowanie planu Mazowieckich Dni Zdrowia, które odbędą się w czerwcu 2018 r. w Warszawie i na terenie delegatur MUW. W powitalnym przemówieniu Jarosław Chmielewski – Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW nakreślił ogólny plan działania, wymienił zaangażowane w projekt podmioty, przedstawił również ideę Mazowieckich Dni Zdrowia.

 

- Temat zdrowia i prowadzenia zdrowego trybu życia to bardzo istotne kwestie we współczesnym społeczeństwie. Niezmiernie istotne są działania promujące dobre wzorce w tej kwestii.  Zdrowie to temat, który dotyczy każdego - powiedział w swoim wystąpieniu Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski

Ponadto na spotkaniu poproszono przedstawicieli zaproszonych instytucji o przedstawienie pomysłów, które zebrani mogli poddać pod dyskusję.  

Mazowieckie Dni Zdrowia, odbędą się w czerwcu 2018 r. w Warszawie i na terenie delegatur MUW.

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 21.02.2018, Ilość wejść: 639, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry