Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.02.2018

Mazowieckie Dni Zdrowia - spotkanie inauguracyjne w MUW

Promocja zdrowia i zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców województwa mazowieckiego to tematyka dzisiejszego spotkania zorganizowanego przez Wydział Zdrowia MUW. W wydarzeniu , które odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy pl. Bankowym wzięli udział Kierownicy Delegatur MUW, przedstawiciele zespolonych służb, inspekcji, straży oraz instytucji i organizacji o prozdrowotnym profilu działania.

Za stołem prezydialnym zasiedli: Sylwester Dąbrowski – Wicewojewoda Mazowiecki, Jarosław Chmielewski – Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW, Halina Krajkowska – Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Arkadiusz Chełstowski  - z-ca Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz Agnieszka Gonczaryk z Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM.

Dzisiejsze spotkanie było pierwszym z planowanego cyklu spotkań mających na celu przygotowanie planu Mazowieckich Dni Zdrowia, które odbędą się w czerwcu 2018 r. w Warszawie i na terenie delegatur MUW. W powitalnym przemówieniu Jarosław Chmielewski – Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW nakreślił ogólny plan działania, wymienił zaangażowane w projekt podmioty, przedstawił również ideę Mazowieckich Dni Zdrowia.

 

- Temat zdrowia i prowadzenia zdrowego trybu życia to bardzo istotne kwestie we współczesnym społeczeństwie. Niezmiernie istotne są działania promujące dobre wzorce w tej kwestii.  Zdrowie to temat, który dotyczy każdego - powiedział w swoim wystąpieniu Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski

Ponadto na spotkaniu poproszono przedstawicieli zaproszonych instytucji o przedstawienie pomysłów, które zebrani mogli poddać pod dyskusję.  

Mazowieckie Dni Zdrowia, odbędą się w czerwcu 2018 r. w Warszawie i na terenie delegatur MUW.

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 21.02.2018, Ilość wejść: 1639, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry