Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

24.02.2018

Spadek temperatury i mróz – pamiętajmy o bezdomnych

W związku z zapowiadanym w najbliższych dniach spadkiem temperatury apelujemy o wrażliwość i zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące pomocy. Nie należy przechodzić obojętnie obok ludzi pozostających na dworze, kiedy panują niskie temperatury.

Przypominamy, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiona została całodobowa bezpłatna infolinia 987. Dzwoniący pod ten numer połączeni zostaną z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie można będzie uzyskać informację na temat możliwych form wsparcia dla osób bezdomnych poprzez wskazanie najbliższych schronisk, jadłodajni oraz punktów pomocy medycznej na terenie Warszawy oraz woj. mazowieckiego.

Wszystkie osoby potrzebujące pomocy w formie tymczasowego schronienia mogą bezpośrednio zgłaszać się do ośrodków pomocy społecznej funkcjonujących w każdej gminie i dzielnicy w województwie mazowieckim, a także bezpośrednio do zamieszczonych w wykazie placówek. Zgodnie z wykazem placówek zapewniających tymczasowe schronienie prowadzonym przez Wojewodę, na terenie województwa mazowieckiego działalność prowadzi: 46 – schronisk; 6 – noclegowni, 4 - ogrzewalnie, placówki posiadają łącznie 3270 miejsc wraz z tzw. dostawkami.

 

 

 

 

Podziel / Share
24.02.2018, Ilość wejść: 1009, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry