Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.02.2018

Wizyta Ambasadora Republiki Kazachstanu

Z kurtuazyjną wizytą u Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego gościł  Jego Ekscelencja Margulan Baimukhan, Ambasador Republiki Kazachstanu. Było to pierwsze konwencjonalne spotkanie Jego Ekscelencji Ambasadora z Wojewodą Mazowieckim.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Dzięki temu, że Jego Ekscelencja Pan Ambasador studiował w Polsce i swobodnie posługuje się naszym językiem rozmowy prowadzone były po polsku.

W spotkaniu wzięła udział Alicja Walecka, Wicedyrektor Biura Wojewody MUW.

Republika Kazachstanu jest państwem demokratycznym, unitarnym/jednolitym z prezydentem na czele. Głową Państwa od 1991 r. jest Nursułtan Nazarbajew. Kazachstan to państwo, które częściowo położone jest w Azji (88% powierzchni) i Europie (12% powierzchni). Sąsiaduje z Chińską Republiką Ludową, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem i  Federacją Rosyjską. Ogólna długość granic Kazachstanu, łącznie z 600 km wybrzeża Morza Kaspijskiego, wynosi prawie 12,2 tysięcy kilometrów. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 2 724 900 km². Kazachstan jest podzielony na 14 prowincji. Językiem oficjalnym jest kazaski, natomiast w organach państwowych i samorządach używa się języka rosyjskiego. Od grudnia 1997 roku stolicą Kazachstanu jest miasto Astana.

Podziel / Share
27.02.2018, Ilość wejść: 958, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry