Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

02.03.2018

Uroczysty jubileusz mjr. Bogusława Nizińskiego, żołnierza AK

Major Bogusław Niziński pseudonim „Sokół” żołnierz AK i NOW obchodzi dziś 90 urodziny.  Z okazji jubileuszu w Belwederze odbyła się uroczystość, która była kolejną sposobnością do wyrażenia szacunku dla Weteranów walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i żołnierzy Drugiej Konspiracji Niepodległościowej. Wśród zaproszonych gości był m.in.: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza świętą w intencji Dostojnego Jubilata, która odprawiona została w Kaplicy pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Belwederze.

Ciąg dalszy uroczystości przebiegał w sali konferencyjnej w Belwederze, którą wypełnili liczni goście. Zebrali się tam m.in.: Weterani walk o Niepodległość RP, Prezesi organizacji kombatanckich, przedstawiciele środowisk ofiar represji wojennych i powojennych, żołnierze drugiej Konspiracji Niepodległościowej, Sybiracy, byli więźniowie polityczni oraz działacze opozycji antykomunistycznej, Członkowie Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, przedstawiciele władz państwowych RP oraz parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji i urzędów centralnych, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele władz samorządowych i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W oficjalnej części spotkania Minister Wojciech Kolarski, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP odczytał kierowany do Szacownego Jubilata list gratulacyjny od Prezydenta RP.
Pan major Bogusław Niziński odznaczony został również Odznaką Honorową "Bene Merito", którą wręczył Minister Jan Dziedziczak, Sekretarz Stanu ds. parlamentarnych, Polonii oraz dyplomacji publicznej w MSZ. W okolicznościowych przemówieniach między innymi zabrał głos Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Pan Minister Jan Józef Kasprzyk.

"Panie Sędzio, za bezinteresowną służbę, za oddanie sprawie, za niesienie i przekazywanie nam współczesnym wartości, które budowały II Rzeczpospolitą bardzo serdecznie dziękuję" -  powiedział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych podczas przemówienia.

Pan Minister Kasprzyk w uroczystej ceremonii przekazał Panu mjr. Bogusławowi Nizieńskiemu pamiątkową replikę szabli oficerskiej. Na zakończenie spotkania mjr Bogusław Nizieński, w krótkim przemówieniu podziękował przybyłym gościom.- Panie Majorze, to dla mnie zaszczyt móc złożyć życzenia osobie, której życie może być wzorem dla przyszłych pokoleń - powiedział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.


Oprawę artystyczna wydarzenia zapewnił Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego,

Sędzia Bogusław Nizieński, jest Kanclerzem Kapituły Orderu Orła Białego, Przewodniczącym Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Szefie Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

 

 

Podziel / Share
02.03.2018, Ilość wejść: 1204, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry