Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

05.03.2018

Nagrody w konkursie profilaktyczno-edukacyjnym

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim ogłoszono dzisiaj wyniki i wręczono nagrody w konkursie na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zagospodarowania czasu wolnego − organizowaną podczas ferii zimowych 2018 r. na terenie województwa mazowieckiego.

Konkurs, który był objęty honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego adresowano do organizacji pozarządowych i jednostek terytorialnych. Dotyczył on inicjatyw związanych z zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci przebywających podczas ferii zimowych w miejscach zamieszkania. Zgłoszone do konkursu pomysły oceniano między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności. Istotnym konkursowym kryterium było dopasowanie propozycji do oczekiwań młodych ludzi oraz aspekt promowania zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy stylu życia.

Po przywitaniu przybyłych gości przez insp. Marka Świszcza I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu głos zabrał Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki, który podziękował za licznie zgłoszone do konkursu inicjatywy.

Następnie Przewodniczący komisji konkursowej Sławomir Bartosiewicz, Kierownik WBiZK MUW odczytał protokół posiedzenia komisji konkursowej. Zwycięskim okazał się projekt poruszający zagrożenia wynikające z używania dopalaczy opracowany w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Górkach gm. Platerów (pow. łosicki). Efektem projektu był nagrany wspólnie z uczniami tamtejszej placówki krótkometrażowy film adresowany do młodzieży.

Nagrodę w postaci komputera i rzutnika odebrała Pani Barbara Trzmiel wraz z zaangażowanymi w projekt uczniami Karoliną i Maciejem. Po wręczeniu nagrody głównej oraz pamiątkowych dyplomów dla pozostałych uczestników konkursu zebrani obejrzeli zwycięski film.

- Projekty, które wpłynęły na konkurs pokazują, że można tworzyć wartościowe, bezpieczne i przede wszystkim atrakcyjne dla młodzieży inicjatywy. - powiedział Wojewoda.

-Nawet przy małych funduszach, ale wielkim sercu można robić wielkie rzeczy - podsumował insp. Marek Świszcz.

Wśród uczestników wydarzenia byli: Mazowiecki Wicekurator Oświaty Andrzej Sosnowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji podinsp. Agnieszka Gajewska-Kosim,  Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Paweł Błasiak, Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Szymański, Kierownik Oddziału Bezpieczeństwa Publicznego i Organizacji WBZK Sławomir Bartosiewicz oraz  przedstawiciele nagrodzonych podmiotów.

Organizatorami konkursu są: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Wojewoda Mazowiecki.

 

Podziel / Share
05.03.2018, Ilość wejść: 1367, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry