Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.03.2018

Murale na setne urodziny Niepodległej!

Konkurs na opracowanie koncepcji działań artystyczno-edukacyjnych, zakończonych powstaniem muralu.

   

Żródło: nck.pl

Narodowe Centrum Kultury ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji działań artystyczno-edukacyjnych, zakończonych powstaniem muralu upamiętniającego setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rok 2018 upłynie pod znakiem celebrowania wyjątkowej rocznicy w historii naszego kraju – stulecia odrodzenia Polski po 123 latach zaborów. Narodowe Centrum Kultury, zgodnie z myślą przyświecającą działalności instytucji: „Wychodząc poza teraźniejszość, pielęgnujemy przeszłość”, również włącza się w wielkie świętowanie.

Do 25 marca trwa konkurs na stworzenie koncepcji działań edukacyjno-kulturalnych, skierowanych do uczniów i młodzieży w wieku 12-19 lat z dziesięciu szkół. Zaproponowane działania mogą obejmować m.in. warsztaty, spacery historyczne, wspólne zbieranie pamiątek, organizację gry miejskiej, spotkania ze świadkami historii, które przygotują uczestników do zaprojektowania i wykonania muralu.

Z nadesłanych propozycji Komisja konkursowa wyłoni dziesięciu laureatów, którzy otrzymają wsparcie do 39 000 zł na realizację projektu. Do października 2018 r. potrwają natomiast prace nad realizacją dziesięciu murali, nawiązujących do rocznicy odrodzenia polskiego państwa.

Udział w konkursie jest szansą na włączenie się małych społeczności w wielkie świętowanie w sposób aktywny, twórczy i odpowiedzialny, a wykonanie muralu będzie stanowiło dla uczniów wyjątkową okazję do pogłębienia wiedzy historycznej i wzmocnienia umiejętności artystycznych – mówi Ewa Zbroja, jedna z koordynatorek projektu z Narodowego Centrum Kultury.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie nck.pl.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Podziel / Share
06.03.2018, Ilość wejść: 1012, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry