Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.03.2018

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Przysusze

 • Fot.:W. Kompała / KPRM
  Fot.:W. Kompała / KPRM
 • Fot.:W. Kompała / KPRM
  Fot.:W. Kompała / KPRM
 • Fot.:W. Kompała / KPRM
  Fot.:W. Kompała / KPRM
 • Fot.:W. Kompała / KPRM
  Fot.:W. Kompała / KPRM

Z okazji święta sołtysów Przysuchę odwiedzili m.in.: Premier Mateusz Morawiecki i Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił ważną rolę obszarów wiejskich w programie rządu – Rozwój ma dotyczyć wszystkich obszarów. Dla nas nie ma Polski A, B, ani C. Dla nas jest Polska od A do Z - od akceptacji do zwycięstwa. Szef Rządu podziękował również sołtysom - Kłaniam się Wam nisko, jako tym, którzy dbają o rozwój polskiej wsi, co za tym idzie całej Polski. Dziękuję Wam za to - powiedział.

Pracujecie 24 godziny na dobę, macie serce i charakter do tej szczególnej misji. Serce samorządu to sołectwa i sołtysi - powiedział Paweł Szefernaker, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, 11 marca br. w Przysusze.

W uroczystości, której gospodarzem był Premier Mateusz Morawiecki uczestniczyli także Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu, Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Suski, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Joanna Kopcińska, Rzecznik Rządu, Wojciech Skurkiewicz, Wiceminister Obrony Narodowej oraz ponad tysiąc sołtysów, działaczy samorządowych i przedstawicieli organizacji wiejskich.

Premier o programie 500+

-Nasz program prorodzinny największy program prorodzinny od 30 lat czyli tak naprawdę od 130 lat, od zawsze skierowany jest głównie dla polskiej wsi. Na polskiej wsi rodzi się większość dzieci. To nasz program 500+ służy głównie polskiej wsi i tam skierowanych jest około 50% wszystkich środków – powiedział Premier.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 12.03.2018, Ilość wejść: 776, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry