Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.03.2018

Edukacja dla Zdrowia – konferencja

Wtorkowa konferencja Edukacja dla Zdrowia odbyła się przy udziale Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wydarzenie zorganizowało Kuratorium Oświaty w ramach podpisanej deklaracji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego na rzecz edukacji zdrowotnej w środowisku szkolnym.

Konferencję otworzył Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Położył on nacisk na wykorzystywanie przez placówki edukacyjne dobrych produktów żywnościowych – co ma znaczący wpływ na zdrowie dzieci. Uczestnikami i prelegentami konferencji byli przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, Ośrodka Rozwoju Edukacji. Większość gości uczestniczących w konferencji w auli im. Roberta Schumana stanowili pedagodzy.

Zebrani mogli wysłuchać m.in. założeń i informacji o stanie realizacji Programu Szkoła Promująca Zdrowie – który jest prowadzony w Polsce od 1991 roku, a porozumienie podpisane w 2009 r. o współpracy między Ministrem Edukacji Narodowej, Ministrem Zdrowia oraz Ministrem Sportu i Turystyki potwierdziło przynależność Polski do Europejskiej Sieci Szkół dla Zdrowia w Europie.

Część pierwszą spotkania poświęcono dobrym praktykom prozdrowotnym wdrażanym w szkołach i przedszkolach. Poszczególne prezentacje wzbogaciły występy artystyczne przedszkolnych kilkulatków na temat na przykład zdrowej żywności.

Bookmark and Share
Monika Bujak, 20.03.2018, Ilość wejść: 810, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry