Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.03.2018

Mazowieckie spotkania z sołtysami

W ramach  wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Sołtysa przez Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera spotkał się z sołtysami z powiatu węgrowskiego, a Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski z powiatu garwolińskiego.

- W Rządowym Programie na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej dla mazowieckich samorządów przewidziano prawie 48 mln zł. To szansa na poprawę lokalnej infrastruktury, a poprzez to poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa. Liczę na Państwa zaangażowanie i współpracę w tym obszarze - powiedział Wojewoda, Zdzisław Sipiera.

W trakcie spotkania Wojewoda zapowiedział także podpisanie decyzji o dofinansowaniu budowy Komendy Powiatowej PSP oraz Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Węgrowie. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki „Programowi modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. W ramach programu na ten cel przeznaczono ponad 13 mln zł, z czego prawie 5 mln zł to środki z budżetu Wojewody Mazowieckiego. Zakończenie robót planowane jest na wrzesień 2020 r.

Wśród uczestników wydarzenia byli m.in.: Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, parlamentarzyści: Daniel Milewski i Grzegorz Woźniak, Alicja Walecka Dyrektor Biura Wojewody, Marek Renik Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach oraz Beata Tomanek Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Burmistrz Łochowa, Robert Gołaszewski oraz Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański. W spotkaniu wzięli również udział dyrektor regionalnego ośrodka KRUS w Warszawie Joanna Bala oraz dyrektor oddziału MODR w Siedlcach Marek Furman.

Z kolei 19 marca br. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wziął udział w wydarzeniu zorganizowanym w Sobolewie. Do Gminnego Domu Kultury z okazji Dnia Sołtysa przybyło ponad 50 sołtysów. Zgromadzonym życzenia złożyli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Poseł Grzegorz Woźniak, Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, Wójt gminy Sobolew Andrzej Koszutski.  Rozmowy z sołtysami pozwoliły na wymianę doświadczeń między samorządowcami, były także okazją do dyskusji o najważniejszych zadaniach stojących przed wykonującymi tę funkcję publiczną.

W Gminie Halinów spotkanie z sołtysami odbyło się 26 marca br. Uczestniczyli w nim m.in.: Marszałek Senatu Maria Koc, Poseł Daniel Milewski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Wicestarosta Mińskim Krzysztof Płochocki, Kierownik oddziału powiatowego ARiMR Robert Ślusarczyk, Kierownik oddziału powiatowego KRUS i zarazem Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński. Zgromadzeni wręczyli sołtysom podziękowania i okolicznościowe odznaczenia z okazji Obchodów Dnia Sołtysa organizowanego przez parlamentarzystów. 

Podziel / Share
Natalia Lech, 27.03.2018, Ilość wejść: 763, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry