Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

26.03.2018

Rządowy Program KLUB - ruszył nabór wniosków

  •  Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki
    Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Do 8 maja br. kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2018.  W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę - 40 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie około 3 700 klubów w całej Polsce! Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 29 czerwca 2018 r.

Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  •  15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. Szkoleniem objętych zostało ponad 130 tys. dzieci i młodzieży. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. Wsparcie trafiło do blisko 170 tys. dzieci i młodzieży.

Więcej informacji znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 26.03.2018, Ilość wejść: 914, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry