Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.04.2018

Posiedzenie Mazowieckiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Antykomunistycznych

Dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się kolejne posiedzenie Mazowieckiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. W spotkaniu uczestniczył Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Posiedzenie otworzył Wojewoda, który wręczył akty powołania dwóm nowym członkom Rady: Pan Krzysztof Lancman związany z Fundacją Walczącym o Niepodległość i Pan Paweł Kołkiewicz działający w Stowarzyszeniu „13 grudnia” i Solidarność Walcząca. Podczas posiedzenia obecny był także Piotr Oleńczak Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.  

Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych powołana została przez Wojewodę Mazowieckiego 13 grudnia 2017 r. w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zadaniem rady, według Ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, jest przede wszystkim opiniowanie wniosków o przyznanie statusu i uprawnień działacza opozycji lub osoby represjonowanej, przekazywanych przez szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Ustawa przewiduje skład rady w liczbie od 5 do 9 członków. Wybierając skład rady kierowano się znaczeniem w środowisku i zasięgiem terytorialnym poszczególnych stowarzyszeń, które składały wnioski z rekomendacjami przyszłych członków rady.

Podziel / Share
Natalia Lech, 12.04.2018, Ilość wejść: 864, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry