Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

17.04.2018

Bezpieczeństwo na Mazowszu w sezonie wiosenno-letnim

17 kwietnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie z udziałem mazowieckich służb, straży i inspekcji. Głównym tematem spotkania, w którym uczestniczył Wojewoda Mazowiecki było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Mazowsza w sezonie wiosenno-letnim.

Zbliża się okres wakacyjny, mieszkańcy częściej podróżują, wypoczywają nad wodą, czy też w lesie. Dlatego czas ten wymaga szczególnej uwagi ze strony służb dbających o bezpieczeństwo Mazowszan. Z tego względu Wojewoda Mazowiecki corocznie przed rozpoczęciem letniego sezonu organizuje spotkanie Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W wydarzeniu uczestniczyli Wicewojewodowie Mazowieccy: Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz.

- Powtórnie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy spotykamy się w tym samym gronie. Tym razem, aby porozmawiać o najistotniejszych tematach dotyczących bezpieczeństwa na Mazowszu w sezonie wiosenno-letnim - powiedział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Wojewódzcy komendanci i inspektorzy przedstawili na posiedzeniu prognozy dotyczące zagrożeń związanych z zagadnieniami znajdującymi się w zakresie działania nadzorowanych przez nich instytucji.

Wśród poruszonych dzisiaj tematów znalazły się m.in.: prognoza hydro-geologiczna na sezon letni, ocena zagrożenia pożarowego na terenie województwa oraz tematy bezpieczeństwa na obszarach wodnych i kwestie przewozu towarów niebezpiecznych.

- Apeluję do mazowieckich służb, inspekcji oraz straży o dołożenie starań w działaniach zapewniających najlepsze bezpieczeństwo mieszkańcom województwa - podsumował Wojewoda Mazowiecki.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Sylwester Janyszko, Dyrektor Wydziału Infrastruktury MUW; Aleksandra Krzoska, Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury MUW; lek. wet. Beata Anna Tomanek, Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii; Inspektor Tomasz Michułka, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu; st. bryg. Mirosław Jasztal, Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Komendanta PSP; Krzysztof Chojnacki i Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Podziel / Share
17.04.2018, Ilość wejść: 799, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry