Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

23.04.2018

Program Dostępność Plus 2018-2025 - inaugracja

Dzisiaj w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja inaugurująca Program Dostępność Plus 2018-2025. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

- Chcemy rok po roku systematycznie poprawiać los osób z najróżniejszymi niepełnosprawnościami tak, żeby całe społeczeństwo było zintegrowane. Już teraz zarezerwowaliśmy na Program Dostępność Plus 23 mld zł. Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier  – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Fot. W. Kompała / KPRM

Programu Dostępność Plus to nowa inicjatywa, której celem jest dokonanie przełomu w rozwoju cywilizacyjnym i jakości życia mieszkańców naszego kraju. Efektem programu ma być usuwanie barier utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym oraz działania ułatwiające poruszanie się w przestrzeni publicznej m.in. seniorom oraz kobietom z dziećmi.  Premier podkreślił, że będzie się to odbywać poprzez zmiany legislacyjne, regulacyjne, współpracę międzyresortową oraz współpracę rządu z samorządami, również poprzez zaangażowanie bezpośrednich środków budżetowych, unijnych oraz po chodzących z różnego rodzaju programów.

Fot. W. Kompała / KPRM

Prace nad zainaugurowanym dziś Programem Dostępność Plus rozpoczęły się kilka miesięcy temu, a przy jego opracowywaniu brały udział organizacje pozarządowe i samorządy. Podczas dzisiejszego wydarzenia premier Mateusz Morawiecki podpisał deklarację Partnerstwa na rzecz dostępności, stanowiącą zobowiązanie współpracy na rzecz realizacji założeń programu. Deklaracja została podpisana przez przedstawicieli rządu, samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców.

 

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 23.04.2018, Ilość wejść: 516, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry