Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.04.2018

Dąb Niepodległości - święto w Nadleśnictwie Radom

27 kwietnia br. na terenie Nadleśnictwa Radom – Lasu Kapturskiego odbyła się uroczystość „Święta lasu” zorganizowana przez tamtejszych leśników. W wydarzeniu wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oraz Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Głównym punktem w części oficjalnej dzisiejszego spotkania było odsłonięcie pamiątkowego kamienia oraz pomnika przyrody „Dąb Niepodległości” uznanego i ustanowionego na pamiątkę 100-lecia odzyskania Niepodległości.

- Jestem przekonana, że ten rodzaj podejmowanych działań, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego, ale także dbanie o czystość powietrza, to bardzo dobry przykład troski o dobro wspólne - powiedziała Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda. Podkreśliła także, jak istotne znaczenie dla budowania społeczności mają takie oddolne inicjatywy.

Po części oficjalnej nadleśniczy przeprowadził szczegółowy instruktaż sadzenia drzew, po którym uczestnicy udali się do pobliskiego lasu.

Kolejnym punktem spotkania było wspólne sadzenie nowych drzew. Sposób sadzenia został wcześniej szczegółowo objaśniony przez leśników. Kiedy ostatnia z przeznaczonych do wysadzenia tego dnia sadzonek została pieczołowicie osadzona w ziemi rozpoczął się koncertu muzyki myśliwskiej. Zebrani goście mogli wysłuchać muzyki sygnałowej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu oraz obejrzeć okolicznościową wystawę „Święto Lasu – dawniej i dziś".

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Andrzej Matysiak Dyrektor RDLP w Radomiu, Jerzy Jacek Karaśkiewicz nadleśniczy Nadleśnictwa Radom, kapelani leśników, parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie służb mundurowych, przedstawiciele współpracujących z leśnikami instytucji i organizacji oraz mediów.

Po raz pierwszy Święto Lasu odbyło się w 1933 roku z inicjatywy leśników. Jego organizacji przyświecała idea zaangażowania społeczeństwa w ochronę lasów.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 27.04.2018, Ilość wejść: 475, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry