Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

30.04.2018

2 maja – świętujemy Dzień Flagi RP

Tradycyjne uroczyste podniesienie flagi na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego zainicjuje tegoroczne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wojewoda zachęca do uczczenia barw narodowych w tym dniu.

Tegoroczne święto flagi ma wyjątkowy wymiar, gdyż przypada w roku 100-lecia świętowania odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Wojewoda Mazowiecki promuje akcję Mazowieckie – historia Niepodległości  a także szczególnie zachęca do celebrowania barw narodowych i wywieszania białoczerwonej flagi na budynkach.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jako święto państwowe, jest oficjalnie obchodzony od 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniana jest historia polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.  Przy tej okazji warto wspomnieć o kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i  Administracji, w której wskazana została różnica między barwami narodowymi a flagą narodową.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent RP Andrzej Duda uroczyście wręczy odznaczenia państwowe oraz przekaże flagi państwowe organizacjom krajowym i polonijnym. Przypominamy, że 2  maja jest również Dniem Polonii i Polaków za Granicą.

 

 

Podziel / Share
Maciej Gieros, 30.04.2018, Ilość wejść: 779, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry