Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.05.2018

Życzenia Wojewody Mazowieckiego z okazji Dnia Strażaka

4 maja to dzień Świętego Floriana, patrona strażaków. W tym dniu obchodzony jest Dzień Strażaka, który w Polsce świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. Z tej okazji mazowieckim strażakom życzenia składa Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

 

 

Wojewoda Mazowiecki ściśle współpracuje z Państwową Strażą Pożarną oraz jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa. Kilka razy do roku w MUW odbywają się, organizowane przez Wojewodę, posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na które zapraszany jest Mazowiecki Wojewódzki Komendant PSP. Na spotkaniach tych omawiane są przygotowania służb np. do sezonu letniego i zimowego oraz wydawane rekomendacje Wojewody mające zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. Natomiast jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej włączane są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Wojewoda Mazowiecki wspiera także działania prewencyjne i programy prowadzone wspólnie z Mazowiecką Wojewódzką Państwową Strażą Pożarną adresowane do mieszkańców takie jak:

  • „STOP pożarom traw”
  • Bezpieczeństwo nad wodą na Mazowszu
  • "Nie! Dla czadu"
  • „ Bezpieczne wakacje”
  • „Bezpieczne ferie”

 

W sobotę 5 maja na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się Centralne obchody Dnia Strażaka, w których uczestniczył będzie również Wojewoda Mazowiecki

 

Pliki do pobrania

Bookmark and Share
Marcin Lasota, 04.05.2018, Ilość wejść: 530, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry