Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

11.05.2018

Akcja Posprzątajmy Europę!

Ministerstwo Środowiska zaprasza do włączenia się w akcję Let’s Clean Up Europe! (Posprzątajmy Europę!), która trwa od 1 marca do 30 czerwca.

Let’s Clean Up Europe! jest akcją organizowaną w ramach struktury Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów (European Week for Waste Reduction). Jej celem jest podnoszenie stanu świadomości europejskiego społeczeństwa w sprawach zapobiegania powstawaniu odpadów, a także zachęta szerokiego grona odbiorców do zaangażowania się we włączanie do akcji sprzątania oraz działań edukacyjnych na temat zrównoważonej gospodarki zasobami i odpadami.

W tym roku Polska pierwszy raz weźmie udział w Let’s Clean Up Europe. Akcja skierowana jest w dużej mierze do placówek edukacyjnych, dzięki czemu uczniowie mogą zaangażować się osobiście w szerzenie idei odpowiedzialnego obchodzenia się z odpadami oraz własnoręcznie zadbać o czystość swojej najbliższej okolicy poprzez zorganizowanie sprzątania śmieci z wybranej przez siebie lokacji. 

 

W ramach działań wolontariusze mogą zorganizować akcję sprzątania na obszarach zurbanizowanych lub naturalnych, które zostały zanieczyszczone nielegalnym zrzutem odpadów, w tym w postaci osadzenia na brzegach rzek i jezior. Uczestnicy danej akcji porządkowej zbierają się w wyznaczonym do posprzątania miejscu. Podczas akcji porządkowania danego terenu uczestnicy oraz przechodnie (obserwatorzy) mają możliwość uzyskania informacji, w jaki sposób ograniczać produkcję odpadów w codziennym życiu. Akcje sprzątania są świetną okazją do podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej o zasadach właściwego obchodzenia się z odpadami, co może przyczynić się do faktycznej, pozytywnej zmiany codziennych nawyków społeczeństwa.

Aby włączyć w Let’s Clean Up Europe należy wypełnić krótki formularz dostępny pod adresem: https://bit.ly/2EA1QA8

Więcej informacji w języku polskim znaleźć można również na stronie Nasze Śmieci: https://bit.ly/2GMNON8

 

Źródło: http://naszesmieci.mos.gov.pl/

 

Pliki do pobrania

Podziel / Share
Natalia Lech, 11.05.2018, Ilość wejść: 379, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry