Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

14.05.2018

„Mazowieckie – historia Niepodległości” w regionie siedleckim

Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów oraz Sadzenie Jubileuszowego Dębu Pomnika, to niektóre z wydarzeń realizowanych w ramach programu  „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach udział wzięli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Zastępca Prezydenta Siedlec Anna Sochacka.

W poniedziałek 14 maja 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach w obecności Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery, Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej, Prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego oraz nauczycieli i uczniów przedstawili na uroczystej akademii inscenizację historyczną.

- Takie wydarzenia jak tegoroczne obchody stulecia odzyskania Niepodległości jednoczą nas wokół białoczerwonej. Nauczeni doświadczeniami pochodzącymi nie tylko z naszej historii wiemy, że żadnemu narodowi niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Musimy pamiętać o tym, że należy o nią dbać i pielęgnować co dzień nie tylko od święta.  Mam nadzieje, że program „Mazowieckie - historia niepodległości” będzie jednoczył mieszkańców Mazowsza wokół tegorocznych obchodów – powiedział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

 

 

Przygotowany specjalnie na tę okazję program historyczny „Sensacje XVIII wieku” ukazał długą drogę Polski do Niepodległości, od uchwalenia Konstytucji 3 maja, przez czas zaborów, po odzyskanie wolności 11 listopada 1918 r.

Po uroczystej akademii na terenie szkoły został posadzony Jubileuszowy Dąb Pomnik.

W ramach projektu, którego celem jest m.in. zaangażowanie dzieci i młodzieży szkolnej w  kultywowanie tradycji niepodległościowej, Wojewoda i Wicewojewodowie odwiedzą pięć szkół podstawowych województwa mazowieckiego (w Pułtusku, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszynie, Radomiu, Siedlcach), organizowane są również wystawy i konkursy. Informacje o  projekcie dostępne są na stronie www.mazowieckie.pl w banerze „Mazowieckie – historia Niepodległości”.

Sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

Podziel / Share
14.05.2018, Ilość wejść: 910, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry