Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

18.05.2018

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie

Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy Pruszkowa świętują sześćdziesięciolecie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego nr 8 w Pruszkowie. W apelu z tym związanym wziął udział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Uczniowie szkoły rozpoczęli obchody 17 maja br., od mszy w kościele pw. św. Kazimierza. Dziś z kolei odbył się uroczysty apel w budynku szkoły.

Po wprowadzeniu sztandarów i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor szkoły, Magdalena Kulmaczewska.

- Szkoła podstawowa nr 8 jest pełna dobrej energii, to szkoła, w której dobro ucznia jest najważniejsze. Ta dobra atmosfera to efekt współpracy Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców. Wyrazem tego są sukcesy edukacyjne, które odnosi szkoła. Cieszę się, że jako były dyrektor mogłem przyczynić się do rozwoju placówki - powiedział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera. Wojewoda przekazał także na ręce Dyrektor szkoły okolicznościowy list gratulacyjny.

Spotkanie zakończył przygotowany występ artystyczny i zwiedzanie szkoły.

O szkole

W 1955 r. rozpoczęto budowę szkoły, oddano ją do użytku w styczniu 1958 r. Pierwszym kierownikiem, a potem dyrektorem, został Wacław Szablewski. W 1962 r. Rada Pedagogiczna wystąpiła do inspektora oświaty w Pruszkowie z prośbą o nadanie szkole imienia Władysława Broniewskiego. Akt ten nastąpił 29 września 1962r. Obecnie grono pedagogiczne liczy 58 nauczycieli, w tym wszyscy mają wykształcenie wyższe. W chwili obecnej ponad 600 uczniów zdobywa wiedzę i umiejętności w 27 oddziałach. Chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, wyrównujących i uzupełniających wiedzę, kołach zainteresowań, reedukacji.

Szkoła Podstawowa nr 8 jest jedną z dwóch szkół w Pruszkowie umożliwiającą naukę dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, stwarzającą odpowiednie warunki, aby dzieci te czuły się wśród rówieśników ważne, potrzebne, akceptowane, doceniane, by były traktowane na równi z innymi. Ten cel został osiągnięty. Doświadczeniem w prowadzeniu klas integracyjnych dzielimy się także z innymi szkołami i nauczycielami.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 18.05.2018, Ilość wejść: 699, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry