Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

05.06.2018

Interwencje w oparciu o „Niebieskie karty” - bezpłatne szkolenie w MUW

4 czerwca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli ochrony zdrowia, dotyczące podejmowania interwencji w oparciu o procedurę „Niebieskie karty” w sytuacji podejrzewania przemocy w rodzinie. Szkolenie zorganizował Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przybyłych na spotkanie gości przywitała Halina Krajkowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia MUW.

W programie szkolenia znalazły się wykłady dotyczące m.in.: mechanizmów powstawania przemocy w rodzinie, rozpoznawania jej oznak oraz aspektów uruchomienia i realizacji procedury „Niebieskie karty”. Prowadzącymi  szkolenie byli: Monika Lakowska, Mariusz Moderski i Grzegorz Wrona.

Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych reprezentowała Dorota Jaszczak-Kuźmińska.

Niebieska Karta to procedura opracowana przez Komendę Główną Policji i Komendę Stołeczną Policji przy współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Obejmuje ona ogół czynności podejmowanych i realizowanych przez przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, policji, oświaty i ochrony zdrowia, w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.

 

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 05.06.2018, Ilość wejść: 501, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry