Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.06.2018

Mazowieckie Dni Zdrowia 2018

W dniach od 9 do 24 czerwca br. na terenie województwa mazowieckiego odbędą się Mazowieckie Dni Zdrowia. Akcja, organizowana przez Wojewodę Mazowieckiego we współpracy z przedstawicielami służb, inspekcji i straży Wojewody oraz podmiotami działającymi w obszarze zdrowia,  rozpoczęła się 9 czerwca piknikiem zdrowia w Ostrołęce.

Wydział Zdrowia oraz  kierownicy delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, przy udziale lokalnych władz samorządowych przygotowali sześć imprez plenerowych o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, których głównym celem jest popularyzacja wśród mieszkańców województwa mazowieckiego mody na zdrowy styl życia oraz edukacja w zakresie profilaktyki wybranych schorzeń. Uczestnicy pikników będą mieli możliwość wykonania nieodpłatnych badań (mammografia, pomiarów: poziomu glukozy, cholesterolu, saturacji krwi, ciśnienia, itp.), skorzystania z nieodpłatnych konsultacji fizjoterapeutów, psychologów, dermatologów, dietetyków, internistów, doradców HIV/AIDS oraz wzięcia udziału w pokazach udzielania pierwszej pomocy.

Podczas pikników podejmowane będą działania z zakresu popularyzowania idei transplantacji, wsparcia i aktywizacji osób starszych i profilaktyki uzależnień. Poruszona zostanie również tematyka chorób tropikalnych oraz szczepień w medycynie podróży. Wydawane będą także dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) oraz Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W ramach Mazowieckich Dni Zdrowia 2018 odbędą się prozdrowotne imprezy plenerowe w Ostrołęce, Warszawie, Radomiu, Przasnyszu, Sochaczewie i Siedlcach, według załączonego poniżej grafiku.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 22.06.2018, Ilość wejść: 858, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry