Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

07.06.2018

Rozstrzygnięcie konkursów historycznych

 • Źródło: MKO
  Źródło: MKO
 • Źródło: MKO
  Źródło: MKO
 • Źródło: MKO
  Źródło: MKO
 • Źródło: MKO
  Źródło: MKO

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więżniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursów historycznych. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz.

Laureaci i finaliści konkursów: „Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat 70-tych i 80-tych” i „Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny” otrzymali z rąk Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Artura Standowicza - Wicewojewody Mazowieckiego oraz Macieja Świrskiego - Członka Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, nagrody i dyplomy.

Konkurs tematyczny, skierowany do uczniów gimnazjów oraz klas gimnazjalnych „Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat 70-tych oraz 80-tych” wyłonił 5 laureatów oraz 18 finalistów.

Drugi konkurs „Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny”, współorganizowany z Polską Fundacją Narodową adresowany był do wszystkich typów szkół województwa mazowieckiego. Wyłoniono w nim 8 zwycięskich szkół w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Ostatnią częścią spotkania było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Podziel / Share
Natalia Lech, 07.06.2018, Ilość wejść: 496, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry