Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

12.06.2018

Finał kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”

 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu

Odbyła się gala profilaktyczna podsumowująca kampanię „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Celem projektu było zwiększenie wiedzy kadry pedagogicznej, rodziców oraz uczniów na temat zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami. W wydarzeniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz.

W gali, która odbyła się 11 czerwca w Centrum Olimpijskim w Warszawie podsumowującej kampanię wzięli udział m.in. Zastępca Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN Agnieszka Ludwin, p.o. Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Artur Pozorek, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół wraz z przedstawicielami uczniów i rodziców, przedstawiciele instytucji współpracujących przy organizacji kampanii, przedstawiciele KGP oraz funkcjonariusze ds. profilaktyki społecznej z terenu garnizonu mazowieckiego.

Nagrodzonymi w trakcie gali laureatami zostali: I miejsce- I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej za film pt. „Życie to droga, wybierz odpowiednią ścieżkę”, którzy w trakcie gali wykonali inscenizację na podstawie scenariusza konkursowego filmu. II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Natolinie za film pt. „Mówimy NIE! Narkotykom i dopalaczom”.

Film "Życie to droga, wybierz odpowiednią ścieżkę” dostępny jest pod linkiem: https://youtu.be/86EZoZyGm0w

Badania ankietowe

W maju 2016 roku na terenie regionu radomskiego przeprowadzono na grupie 10985 osób w wieku od 15 do 19 lat badania sondażowe dotyczące zażywania dopalaczy. Wynikało z nich, że blisko 43% ankietowanych nie zna skutków zażywania dopalaczy, a ci, którzy po nie sięgnęli zrobili to najczęściej na wagarach – prawie 70%, a grupie blisko 4% ankietowanych zdarzyło się przyjść do szkoły pod wpływem dopalaczy.

Wyniki tych badań dały początek kolejnej kampanii informacyjno-edukacyjnej, która w roku szkolnym 2017/2018 była wspólną inicjatywą Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W ramach tych działań organizowane były spotkania profilaktyczne z uczniami, nauczycielami i rodzicami, a także 5 regionalnych konferencji, ponad 100 debat młodzieżowych, w których uczestniczyli uczniowie oraz przedstawiciele Policji, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych i poradni psychologiczno-pedagogicznych. Podczas spotkań młodzież prezentowała przygotowane przez siebie spektakle profilaktyczne.

Ponownie przeprowadzone zostały badania ankietowe wśród młodzieży w wieku 13-20 lat, w których ankietę on-line wypełniło 46 814 osób. Kompleksowa analiza i wnioski zostaną opracowane przez pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

Podziel / Share
12.06.2018, Ilość wejść: 701, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry