Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.06.2018

Narada służb sanitarnych i przedstawicieli szpitali w MUW

12 czerwca br. Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zorganizował spotkanie, we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie, w którym wzięli udział wojewódzki i powiatowi inspektorzy sanitarni oraz przedstawiciele szpitali powiatowych województwa mazowieckiego.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW, Jarosław Chmielewski, który przedstawił wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 26 czerwca 2012 roku w sprawie szczegółowych wymagań jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu leczniczego wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. 2012 poz. 739). Przedstawił również stan realizacji wymogów w województwie mazowieckim.

Głos zabrała także lek. med. Maria Pawlak Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w  Warszawie.

Zgodnie z rozporządzeniem szpitale miały do końca 2017 roku dostosować swoje placówki do jego wymagań. W razie niespełnienia wymagań szpitale zwracały się do Inspekcji Sanitarnej o wydanie opinii. O wydanej opinii Inspekcja Sanitarna informowała Mazowiecki Urząd Wojewódzki, który dokonywał analizy i w dalszych krokach bezpośrednio kontaktował się z daną placówką.

 

Podziel / Share
12.06.2018, Ilość wejść: 458, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry