Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

25.06.2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w mazowieckich szkołach

Uczniowie mazowieckich szkół zakończyli kolejny rok edukacji. Dyrektorzy i nauczyciele podsumowali zdobyte osiągnięcia, wyróżniając najlepszych uczniów. W uroczystej gali z tej okazji, która odbyła się w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Z kolei Minister Annie Zalewskiej, podczas uroczystości w Ostrowi Mazowieckiej towarzyszył Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Zakończenie roku w Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie

Zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców i gości powitał Dyrektor Instytutu, Tadeusz Adamiec. Wprowadzono sztandar Instytutu, po czym odśpiewano hymn państwowych – w języku polskim i Polskim Języku Migowym.

Podsumowanie działań, które odbyły się w Instytucie, w roku szkolnym 2017/18 przybliżyła prezentacja multimedialna.

W trakcie uroczystości głos zabrał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

- Dziękuję za zaproszenie do tak zasłużonej w edukacji placówki. Instytut Głuchoniemych może pochwalić się ponad 200-letnią historią. Jako rządzący dostrzegamy potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Wam, drodzy uczniowie, życzę wytrwałości i zapału w pracy nad pokonywaniem własnych ograniczeń, w dalszej nauce oraz miłych, pogodnych i radosnych wakacji. Wam, szanowni pedagodzy, życzę wytrwałości, zadowolenia z osiągnięć wychowanków, ale ponadto zapału do wykonywania pracy, która jest czymś więcej niż tylko nauczycielską pracą – powiedział Wojewoda.

Obecna była także Dorota Skrzypek – Mazowiecki WiceKurator Oświaty.

Uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. Zaś po nim nastąpił najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment – wręczenie świadectwa oraz nagród.

Wydarzenie zakończyło się wyprowadzeniem pocztu sztandarowego i oprowadzeniem gości po budynku Instytutu Głuchoniemych.

Obecnie uczą się i przebywają w placówce o statusie specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego noszącego historyczną nazwę Instytut Głuchoniemych, dzieci i młodzież od etapu wczesnego wspomagania poprzez przedszkole, szkołę podstawową, oddziały gimnazjalne, liceum, technikum i szkołę branżową. Łącznie ok. 180  uczniów. Placówka posiada internat, w którym przebywają dzieci z odległych miejsc, raczej z rejonu środkowo-wschodniej Polski. Kierunki kształcenia: technik pojazdów samochodowych, technik technologii żywienia, ogrodnik, piekarz, pomoc hotelowa dla uczniów ze sprzężeniami. Kursy wykończenia wnętrz, florystyki, prawo jazdy kat B.

 

 

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

W uroczystym podsumowaniu roku szkolnego w Ostrowi Mazowieckiej wzięła udział Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski oraz Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

To dla mnie honor i zaszczyt, że mogę być w szkole, której historia sięga XV w. Mało jest takich szkół w Polsce, gdzie dekretami królewskimi podejmowano decyzje o budowie – powiedziała Minister Anna Zalewska, dziękując społeczności szkolnej za zaproszenie na uroczystość. Podkreślając długą i piękną historię Szkoły w Ostrowi, przypomniała m.in. o wizycie prezydenta w XX-leciu międzywojennym.

Źródło: MEN

Minister edukacji przekazała gratulacje wszystkim dzieciom, które dziś zakończyły zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, nie tylko tym wyróżnionym. Minister edukacji podziękowała całej kadrze pedagogicznej i złożyła wszystkim nauczycielom wyrazy uznania za ich całoroczną pracę. Podkreśliła, że to oni budują klimat szkoły i należy mówić o nich z ogromnym szacunkiem, a także pamiętać podczas wakacji.

Źródło: MEN

Całej społeczności szkolnej minister przekazała życzenia bezpiecznych wakacji. Życzyła wielu przygód przeżywanych wspólnie z rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. Zachęciła także dzieci do czytania książek podczas letniego odpoczynku i ogłosiła związany z tym konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Po zakończeniu uroczystości w szkole Minister Anna Zalewska zwiedziła plac budowy, na którym powstaje Muzeum-Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Będzie się ono mieścić w wyremontowanym domu należącym do rodziny Ostrowskich, z której wywodziła się Maria, żona Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Źródło: MEN

W wydarzeniu wzięli udział także: Poseł RP Teresa Wargocka, Poseł Arkadiusz Czartoryski, Marcin Grabowski, Kierownik delegatury MUW w Ostrołęce.

Zakończenie roku szkolnego w regionie radomskim

W uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Witolda Gombrowicza we Wsoli  wzięła udział Monika Wziątek – Kaim z radomskiej delegatury MUW.

Przedstawiciele rodziców przekazali dyrekcji szkoły ufundowany sztandar. Następnie młodzież złożyła uroczyste ślubowanie na wierność sztandarowi i hasłu, które jest mottem szkoły:

„Im silniejszy, im zdolniejszy do życia i rozwoju będzie Polak, tym żywotniejsza, silniejsza stanie się Polska”.

Jedną z atrakcji szkolnej akademii była inscenizacja teatralna utrzymana w tematyce twórczości patrona szkoły. W tej tematyce zorganizowano także przegląd prac plastycznych autorstwa uzdolnionych uczniów.

W uroczystości wzięli udział: Paweł Stępnikowski, Dyrektor placówki, Kamil Dziewierz, Wójt miasta i gminy Jedlińsk, dyrekcja, nauczyciele, rodzice i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Witolda Gombrowicza we Wsoli. 

 

Zakończenie roku szkolnego w regionie płockim

W Szkole Muzycznej I Stopnia w Gąbinie uroczystość zakończenia roku szkolnego została połączona z nadaniem imienia placówce. W gali wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik płockiej delegatury MUW.

Źródło: www.gabin.pl

Uchwałą Rady Miasta i Gminy Gąbin przyznano Szkole Muzycznej I Stopnia w Gąbinie imię „Stanisława Moniuszki”. 21 czerwca 2018 roku akt nadania Imienia przekazał Burmistrz miasta i gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, na ręce Dyrektora szkoły Jarosława Domagały.

Uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach regionalnych i ogólnopolskich zostali wyróżnieni i nagrodzeni stypendiami. Szkoła w Gąbinie funkcjonuje od 2011 roku i jest jedyną placówką w regionie, która umożliwia kształcenie artystyczne w ramach państwowej edukacji muzycznej. List od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery wręczyła Marlena Mazurska Kierownik Delegatury w Płocku.

Uroczystości uświetnił występ Chóru Szkoły Muzycznej oraz występy wybitnych solistów. Artystom akompaniował na fortepianie Dyrektor Jarosław Domagała.

 

Podziel / Share
25.06.2018, Ilość wejść: 709, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry