Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

26.06.2018

Spotkanie Mecenasów Kultury w Orońsku

W sobotę 23 czerwca br. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku miało miejsce spotkanie, na które przybyło wielu gości i artystów. W spotkaniu tym na zaproszenie Eulalii Domanowskiej Dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku uczestniczyła Monika Wziątek – Kaim z radomskiej Delegatury MUW.

Okazją do spotkania ludzi kultury była prezentacja wystawy zatytułowanej „Moc Natury. Henry Moore w Polsce”. W trakcie spotkania Agnieszka Komar Morawska Dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury wręczyła nagrody dla najbardziej zasłużonych mecenasów kultury - „Atamany”. Honorowym gościem wydarzenia był Jego Ekscelencja Jonathan Knott, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce.

Henry Moore to światowej sławy angielski rzeźbiarz tworzący w drugiej połowie XX wieku. Na wystawie w Orońsku oprócz dzieł autorstwa Moore’a można było obejrzeć także prace innych, współczesnym polskich artystów tworzących w podobnym nurcie sztuki. Wśród zgromadzonej publiczności przeważali wielbiciele sztuki współczesnej oraz artyści i mecenasi kultury.

 

 

Podziel / Share
26.06.2018, Ilość wejść: 888, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry