Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.07.2018

Rozbudowana i zmodernizowana część Szpitala Powiatowego na Wrzesinie otwarta

W piątek, 6 lipca oficjalnie otwarto zmodernizowaną i rozbudowaną cześć szpitala powiatowego w Pruszkowie. Na zmodernizowanie oddziału chirurgii, dobudowę nowej części szpitala z nowoczesną izbą przyjęć i zakup nowego sprzętu przeznaczono łącznie kwotę ponad 9 milionów złotych.

Jak podkreślał w swoim przemówieniu obecny na otwarciu Senator Konstanty Radziwiłł: Jako byłego Ministra Zdrowia bardzo cieszy mnie, że ta inwestycja poprzedzona jest solidnym analizami rzeczywistego zapotrzebowania. [..] Niestety często bywa tak, że inwestycje są
po prostu bardziej pomnikami tych, którzy je otwierają niż rzeczywiście pełnią istotną rolę w służbie zdrowia. Tutaj jest dokładnie odwrotnie.

- Dofinansowanie szpitali jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Cieszę się, że mogliśmy zrealizować tę inwestycję. Gratuluję efektów poczynionych prac, niech modernizacja szpitala służy mieszkańcom powiatu pruszkowskiego – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Starosta Maksym Gołoś w swoim wystąpieniu przede wszystkim dziękował Senatorowi, Wojewodzie, Radzie Powiatu i Zarządowi za wsparcie i zgodność co do wspólnie podejmowanych działań na rzecz poprawy służby zdrowia: – Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie ma rzeczy ważniejszych niż zdrowie i edukacja. Bo jedno daje poczucie bezpieczeństwa na teraz, a drugie daje poczucie bezpieczeństwa na przyszłość. [...] Znamy potrzeby mieszkańców.

Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Makowska wspomniała: – Mam takie marzenie, abyśmy w niedalekiej przyszłości wspólnie świętowali rozbudowę szpitala i mam nadzieję, że to się ziści.

Dyrektor Szpitala Powiatowego Tomasz Sławatyniec powiedział: – Zaświeciło dziś słońce dla tego szpitala, zaświeciło słońce dla Powiatu Pruszkowskiego, ale przede wszystkim dla pacjentów. To bardzo ważny dzień w historii szpitala, powiatu i nas wszystkich.

Zmodernizowany oddział chirurgiczny ma obecnie 20 łóżek szpitalnych. Wszystkie sale zostały w pełni wyposażone i co ważne posiadają łazienki zatem komfort przebywających na oddziale pacjentów będzie zdecydowanie wyższy od tych z jakimi mieli do czynienia w szpitalu
w minionych latach. Bardzo ważnym miejscem jest również sala intensywnego nadzoru dla pacjentów wymagających ciągłej obserwacji i monitorowania ich stanu zdrowia po zabiegach operacyjnych.

Z kolei nowa izba przyjęć podzielona została na gabinety przyjęć planowych i tak zwane gabinety przyjęć "ostrych" dla pacjentów, którzy przywożeni są karetkami pogotowia. Będą oni przyjmowani w specjalnie wydzielonej strefie izby przyjęć, która wyposażona jest w system monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Dzięki zakupionemu sprzętowi na miejscu będzie można od razu wykonać zdjęcia choćby zdjęcia RTG bez potrzeby transportowania pacjenta na inne odziały szpitala. Mieszkańcom powiatu mijających szpital z pewnością rzuci się w oczy nowy podjazd dla karetek. Zaprojektowany jest tak, aby bez przeszkód mogły na nim pracować równocześnie minimum 2 karetki, a zespoły ratownicze miały na tyle dużo miejsca, aby w komfortowych warunkach przetransportować pacjentów do izby przyjęć.

 

Podziel / Share
06.07.2018, Ilość wejść: 690, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry