Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

16.07.2018

600-lecie Wiśniewa

15 lipca br. w Wiśniewie świętowano nie byle jaką rocznicę - 600-lecie pierwszej pisemnej wzmianki o miejscowościach Wiśniew, Jastrzębie, Radomyśl.  Jubileusz połączono z XI Festiwalem Kuchni Regionalnej z wiśniowym smakiem.

Wiśniewskie święto gmina uczciła uroczystą sesją Rady Gminy Wiśniew, po której  w miejscowym Kościele Parafialnym odbyła się okolicznościowa msza święta. Elementem jubileuszowych obchodów było też odsłonięcie tablicy na skwerze 600-lecia znajdującym się w centrum Wiśniewa.

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów wszyscy goście mieli możliwość uczestniczenia w lokalnym folklorze. Zostali zaproszeni do drylowania wiśni, z których soku przygotowana zostanie przyszłoroczna wiśniówka. Niedzielnym obchodom towarzyszyły występy estradowe m.in. z zaprzyjaźnionej słowackiej gminy oraz festyn z wesołym miasteczkiem dla dzieci. W namiotach i na stoiskach prezentowano specjały regionalnej kuchni.  Można było również własnoręcznie wybić okolicznościową monetę – talara wiśniewskiego. Uczestników uroczystości częstowano jubileuszowym tortem.

Obchody miały również swój sportowy akcent - z okazji 600-lecia Wiśniewa i 100-lecia Odzyskania Niepodległości, na dystansach od 1200 do 3600 metrów odbyły się okazjonalne biegi wiśniewskimi ulicami.

W imprezie wzięli udział m.in.: Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski; Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski; Senator ,Waldemar Kraska; Starosta Powiatu Siedleckiego, Dariusz Stopa, Prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski; samorządowcy ze Słowacji oraz przedstawiciele państwowych i samorządowych instytucji.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 16.07.2018, Ilość wejść: 369, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry