Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

03.08.2018

Czas na składanie wniosków w programie Dobry Start

Na Mazowszu od 1 lipca złożono dotychczas ok. 158 tys. wniosków w programie Dobry Start. Z początkiem sierpnia rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski nie tylko online, ale również w sposób tradycyjny – w urzędzie lub wysłać pocztą. Najwięcej wniosków złożono w Warszawie. Do końca lipca przekazano do gmin na realizację programu ponad 123 mln zł.

- Zwracam się do samorządów, aby nie odwlekały wypłat świadczeń i na bieżąco przekazywały środki rodzinom – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Od 1 lipca, kiedy można składać wnioski o świadczenia dla rodzin, wnioski były przesyłane przez portal empatia.mrpips.gov.pl oraz za pomocą bankowości elektronicznej. Na Mazowszu w ten sposób złożonych zostało blisko 158 tys. wniosków, co świadczy o dużej popularności programu. Najwięcej wniosków zostało złożonych w Warszawie. Do końca lipca przekazano do gmin na realizację programu ponad 123 mln zł. Pierwsze środki na wypłatę świadczeń gminy otrzymały około 10 lipca br.

Infografika programu Dobry Start.

Przypominam, że złożenie wniosku w programie Dobry Start w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia, nie później niż do 30 września. W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony później, samorząd ma 2 miesiące na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Ostateczny termin, do kiedy należy złożyć wniosek o świadczenie w programie Dobry Start to 30 listopada. Złożenie wniosku po tym terminie sprawi, że prawo do świadczenia przepadnie.

Dobry Start jest wsparciem dla rodzin, w którym nie obowiązuje żadne kryterium dochodowe. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się do ukończenia 20 lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 24 roku życia. Z programu Dobry Start, który jest inwestycją w edukację polskich dzieci, skorzysta na Mazowszu około 700 tys. uczniów.

Podziel / Share
Natalia Lech, 03.08.2018, Ilość wejść: 264, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry