Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.09.2018

Prawie 690 tys. zł. na realizację zadań publicznych na Mazowszu

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, kampania edukacyjna, zawody sportowe to niektóre z zadań realizowanych w ramach III Edycji Programu Razem Bezpiecznej im. Władysława Stasiaka. Umowy z samorządowcami na realizację zadań podpisał Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki. Podmioty otrzymają łącznie ponad 689 tys. zł.

Na Mazowszu będzie realizowanych 10 projektów z zakresu szeroko pojętej profilaktyki. O  dofinansowanie projektów ubiegały się samorządy i organizacje pozarządowe, w  ramach czterech celów szczegółowych: Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa, Bezpieczne przejścia dla pieszych, Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży, Edukacja dla bezpieczeństwa. W obecnej edycji programu za priorytetowe uznano bezpieczeństwo rowerzystów, bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, przeciwdziałanie agresji, mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści. Województwo mazowieckie otrzymało 689 903 zł z  rezerwy celowej budżetu państwa na modernizację infrastruktury, kampanie edukacyjne, inicjatywy sportowe.

W trzeciej edycji programu dofinansowanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w  całym kraju otrzymało w sumie 111 projektów, najwięcej z trzech dotychczasowych edycji programu. Łączna kwota dofinansowania na całą Polskę wynosi 5,9 mln zł. Samorządy zrealizują zadania w formie porozumienia administracyjnego pomiędzy Wojewodą, a daną jednostką. W  przypadku organizacji pozarządowych zlecenie oraz przekazanie dotacji nastąpi w formie umów na podstawie Ustawy o finansach publicznych oraz Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Głównym celem Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program oparty jest na współpracy z organami administracji rządowej, samorządowej i organizacjami pozarządowymi.

  • Na zdjęciu: Moment podpisywania umowy z samorządowcami
  • Na zdjęciu: Moment podpisywania umowy z samorządowcami
  • Na zdjęciu: Przekazanie podpisanej umowy
  • Na zdjęciu: Moment podpisywania umowy z przedstawicielką samorządu
Bookmark and Share
06.09.2018, Ilość wejść: 1188, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry