Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

06.09.2018

Ruszyły prace budowlane na obwodnicy Kołbieli

Symbolicznie „wbicie łopaty” zapoczątkowało prace na budowie newralgicznego dla centralnej i południowo-wschodniej Polski odcinka drogi - obwodnicy Kołbieli. W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

6 września 2018 r. podczas briefingu prasowego zorganizowanego z okazji rozpoczecia prac budowlanych na obwodnicy Kołbieli, należącej do ciągu przyszłej drogi ekspresowej S17 Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział:

- Rozpoczynamy realizację inwestycji, na którą od wielu lat z utęsknieniem czekali kierowcy. Dzięki nowej drodze S17 w przeszłość odejdą korki na sławnym rondzie w Kołbieli, a podróż z Warszawy do Lublina stanie się przyjemnością. Minister także podziękował Wojewodzie Mazowieckiemu Zdzisławowi Sipierze za sprawne wydawanie decyzji drogowych.

W swoim wystąpieniu Wojewoda Mazowiecki podkreślił, że Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie dokłada starań, aby decyzje były wydawane jak najszybciej. Dodał, że wszystkie mazowieckie instytucje dbają o prężne działanie i dobrą współpracę.

Obwodnica Kołbieli jest jednym z siedmiu aktualnie budowanych odcinków drogi S17 pomiędzy Warszawą a Lublinem. Obwodnica ta, ze względu na skrzyżowanie z drogą krajową nr 50 pełniącą rolę dużej obwodnicy stolicy, jest kluczowym odcinkiem dla płynności ruchu na Mazowszu. Zezwolenie na budowę obwodnicy w maju 2018 r. wydał Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Częściowe oddanie drogi do użytku planowane jest na IV kwartał 2019 r. Budowa drogi ekspresowej pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód jest dofinansowana ze środków programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Grzegorz Woźniak, Poseł na Sejm RP, Daniel Milewski, Poseł na Sejm RP, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski, Dyrektor Oddziału GDDKiA w Lublinie Mirosław Czech oraz przedstawiciel firmy Strabag Waldemar Wójcik.

Podziel / Share
06.09.2018, Ilość wejść: 782, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry