Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

11.09.2018

„Sposób na sukces” - gala w Belwederze

Dzisiaj w Pałacu Belweder odbyła się Gala Finałowa XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces”. W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Jednym z głównych punktów gali było wręczenie nagród przedstawicielom wyróżnionych w konkursie firm. Rada Programowa przyznawała nagrody w następujących kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej oraz inicjatyw na rzez rozwoju społeczności lokalnych.

Konkurs ten ma ogromne znaczenie dla rozwoju obszarów wiejskich. Jest jednym z ważniejszych, gdyż promuje już po raz 18. tych wszystkich, którzy szukają pomysłu na swój sukces materialny i organizacyjny, na swoją pozycję. Często jest to przygoda życia i realizacja pasji. Takich sukcesów życzyłbym wszystkim mieszkańcom wsi – mówił dziś Minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas gali finałowej XVIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Sposób na Sukces.

Celem konkursu było wyróżnienie i promocja najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych przyczyniających się do społecznego i regionalnego rozwoju obszarów wiejskich. Konkurs Sposób na Sukces organizowany jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W konkursie corocznie nagradzane są najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Ideą konkursu jest szeroko rozumiana promocja przedsięwzięć wpływających na rozwój przedsiębiorczość i aktywności społecznej na obszarach wiejskich, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich. Laureaci i wyróżnieni w konkursie poprzez realizację swoich przedsięwzięć dają znakomity przykład efektywnego wykorzystania zewnętrznych źródeł finansowania, w tym przede wszystkim środków finansowych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie finansowe ze środków PROW dało im możliwość utworzenia lub rozwoju swojej działalności.

W tym roku Rada Programowa Konkursu na podstawie odbytych wizyt u nominatów w tegorocznej edycji wyłoniła w trzech kategoriach piętnastu laureatów, a pięć podmiotów zostało wyróżnionych.

Na wydarzenie przybyli m.in.: Minister Halina Szymańska - Szef Kancelarii Prezydenta RP; Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Piotr Serafin - p.o. Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Jacek Węsierski - Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

 

 

Podziel / Share
11.09.2018, Ilość wejść: 547, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry