Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

09.03.2019

Pikniki „POLSKA 20 LAT W NATO”

Świętuj wspólnie z żołnierzami 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Już 9 marca 2019 r. o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Będą one stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r.

O godzinie 13.00 nastąpi ceremonialne podniesienie Flagi RP i NATO, zostaną też odegrane hymny Polski oraz Sojuszu.

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w piknikach, które zorganizowane one zostaną w formie „otwartych koszar”. Tego dnia na teren wybranych jednostek wojskowych będzie mógł swobodnie wejść każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO. Dla przybyłych gości przygotowano liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.

Przyjdź i świętuj wstąpienie Polski do NATO razem z żołnierzami Wojska Polskiego! Będąc członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego od 20 lat jesteśmy dumni z przeszłości i ze spokojem patrzymy w przyszłość.

 


Wykaz jednostek wojskowych organizujących pikniki:

1.       Białystok (ul. Kawaleryjska 70) – 18. Pułk Rozpoznawczy

2.       Bydgoszcz (ul. Powstańców Warszawy 2) – 1. Brygada Logistyczna

3.       Bytom (ul. Oświęcimska 33) – 34. Śląski Dywizjon Rakietowy

4.       Elbląg (ul. Królewiecka 169) – Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód

5.       Gdynia (ul. Rondo Bitwy pod Oliwą) – Komenda Portu Wojennego

6.       Giżycko (Al. Wojska Polskiego 21) – 15. Brygada Zmechanizowana

7.       Kielce (ul. Wojska Polskiego 300) – Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

8.       Kraków (ul. Wrocławska 21) – 6. Brygada Powietrznodesantowa

9.       Lublin (ul. Herberta 49) – Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady

10.   Mińsk Mazowiecki (ul. Wojska Polskiego  48) – 23. Baza Lotnictwa Taktycznego

11.   Opole (ul. Domańskiego 68) – 10. Brygada Logistyczna

12.   Poznań (ul. Wojska Polskiego 86/90) – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

13.   Rzeszów (ul. Lwowska 5) – 15. Batalion Strzelców Podhalańskich

14.   Skwierzyna (ul. 61 Brygady 1) – 35. Dywizjon Rakietowy OP

15.   Słupsk (ul. Bohaterów Westerplatte 44) – 7. Brygada Obrony Wybrzeża

16.   Szczecin (ul. Wojska Polskiego 250) – 12. Brygada Zmechanizowana

17.   Tomaszów Mazowiecki (ul. Piłsudskiego 72) – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

18.   Toruń (ul. Sobieskiego 36) – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia

19.   Wrocław (ul. Obornicka 108) – Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

20.   Żagań (ul. Żarska 1) – 34. Brygada Kawalerii Pancernej

 

Źródło: MON

Podziel / Share
09.03.2019, Ilość wejść: 236, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry