Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

09.05.2019

Wizyta Ambasadora Indii

Dzisiaj w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie z kurtuazyjna wizytą u Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego gościł Jego Ekscelencja Tsewanga Namgyala, Ambasador Indii w Polsce.

Podczas spotkania Jego Ekscelencja Ambasador zwrócił uwagę na cenne związki ekonomiczne i gospodarcze pomiędzy obydwoma krajami. Według JE Ambasadora coraz więcej indyjskich przedsiębiorców  chce otwierać firmy w Polsce. Rozmawiano również o współpracy w zakresie edukacji. Istotny jest fakt, że medycyna jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów wśród studentów z Indii uczących się w Polsce.

Pan Ambasador Tsewanga Namgyala swoją misję dyplomatyczną w Polsce rozpoczął w bieżącym roku. Wcześniej pełnił między innymi funkcję Ambasadora Indii w Hawanie, sprawował również funkcje Zastępcy Wysokiego Komisarza w Wysokiej Komisji Indii w Singapurze i Ottawie.

Republika Indii to kraj położony w Azji Południowej, który zajmuje większość subkontynentu indyjskiego. Jego powierzchnia obejmuje 3 287 259 km², co czyni go siódmym pod względem powierzchni krajem świata. Od południa Indie otoczone są Oceanem Indyjskim, od południowego zachodu Morzem Arabskim, a od południowego wschodu Zatoką Bengalską. Indyjskie wyspy Andamany i Nikobary dzielą granicę morską z Tajlandią i Indonezją. Stolica państwa znajduje się w Nowym Delhi. Indie zamieszkuje 1 339 mln. osób, dlatego są one uznane za drugi pod względem liczby ludności kraj świata.

Polska i Indie nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1954 r. Natomiast historia stosunków konsularnych sięga 1933 r. – wówczas otwarty został Konsulatu Generalnego RP w Bombaju (obecnie Mumbaj). „Dobrą kartą” w relacjach zapisała się pomoc udzielona tysiącom polskich sierot podczas II wojny światowej.

 

Podziel / Share
09.05.2019, Ilość wejść: 380, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry