Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.05.2019

Seminarium edukacyjne dla lekarzy w MUW

„Diagnostyka i Leczenie Nowotworów Neuroendokrynnych (NEN)” to temat seminarium edukacyjnego, które odbyło się dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Dzisiejsze wydarzenie jest pierwszym z cyklu seminariów edukacyjnych zaplanowanych przez Wydział Zdrowia MUW na bieżący rok w województwie mazowieckim.

Seminarium otworzył dr n. o zdr. Jarosław Chmielewski Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW, który powitał przybyłych oraz wprowadził słuchaczy w tematykę spotkania.

Wydarzenie służy propagowaniu wiedzy nt. rzadkich nowotworów neuroendokrynnych, które coraz częściej jednak są rozpoznawane i wymagają leczenia w specjalistycznych zespołach wielodyscyplinarnych. Przybliżenie tego problemu medycznego ułatwi i przyśpieszy identyfikację pacjentów z tym typem nowotworów umożliwiając szybkie i właściwe kierowanie do odpowiednich zespołów lekarskich.

Prelegentami dzisiejszego seminarium byli: dr n. med. Agnieszka Kolasińska-Ćwikła, dr n. med. Wojciech Gierlikowski, dr hab. n. med. Mariola Pęczkowska, dr n. med. Jakub Pałucki, dr hab. n. med. Jarosław B. Ćwikła oraz dr n. med. Andrzej Cichocki.

W wydarzeniu uczestniczyło 30 lekarzy z placówek medycznych z terenu województwa mazowieckiego.

Organizatorami spotkania są Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Neuroendokrynne.

Poniżej zamieszczony został program seminarium.

 

Pliki do pobrania

Podziel / Share
10.05.2019, Ilość wejść: 626, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry