Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

11.05.2019

Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Mławie

Premier Mateusz Morawiecki przebywał dziś z wizytą w województwie mazowieckim. W jej ramach złożył kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wziął udział w jarmarku „Nasze smaki”. Szefowi rządu towarzyszył Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera i Robert Kochański, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

W parku miejskim w Mławie Premier złożył kwiaty przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie Premier, Mateusz Morawiecki miał okazję zapoznać się z wyrobami lokalnych przedsiębiorców podczas jarmarku „Nasze smaki”. Wystawcy eksponowali swoje towary przy Estradzie im. Tekli Bądarzewskiej w parku miejskim. Obecne były także przedstawicielki kół gospodyń wiejskich.

- Potrzebujemy móc kontynuować nasze zmiany dla Polski, dla tej ziemi. Patrzymy na Polskę przez pryzmat takich miast jak Mława. To jest dla nas podstawowy punkt odniesienia- powiedział Premier.

- Walczymy, by polscy rolnicy mieli europejskie dopłaty. Chcemy zwiększyć możliwości dystrybucji. Skrócić drogę od pola do stołu konsumenta, by zysk rolnika był jak największy, a poziom życia rolnika i mieszkańca małego miasta był europejski - dodał.

Wystawcy otrzymali także okolicznościowe dyplomy.

„Nasze smaki” to wydarzenie, które ma na celu promocję produktów wytwarzanych przez przedsiębiorców branży spożywczej oraz regionalnych producentów tradycyjnej, zdrowej żywności. Przedsięwzięcie ma na celu działania na rzecz środowiska i promuje zasady zdrowego stylu życia.

Podziel / Share
11.05.2019, Ilość wejść: 517, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry