Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

16.05.2019

Elektromobilność – konferencja dla samorządowców w Ostrowi Mazowieckiej

Stworzenie warunków dla rozwoju elektromobilności na terenie województwa mazowieckiego to główny temat spotkania, które miało miejsce wczoraj w Ostrowi Mazowieckiej. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

16 maja br. w ratuszu miejskim w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja, na którą zaproszeni zostali włodarze mazowieckich samorządów oraz przedstawiciele mediów. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego, Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera oraz PGE Nowa Energia.

Rodzący się rynek elektromobilności posiada duży potencjał wzrostowy, który może przyczynić się do wzrostu również w innych gałęziach gospodarki. Elektromobilność jest obecnie jednym z istotniejszych aspektów rozwoju i funkcjonowania współczesnego transportu. Według informacji podanych w opracowanym przez Ministerstwo Energii Planie Rozwoju Elektromobilności w Polsce „Energia do przyszłości” potencjał rynku najlepiej obrazuje prognoza wskazująca, że na świecie w 2040 roku na drogach będzie się poruszać aż 500 mln samochodów elektrycznych (na 2 mld pojazdów ogółem).

Miasto Ostów Mazowiecka podpisało list intencyjny z PGE Nowa Energia, na mocy którego w mieście pojawią się stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Wiceprezes GK PGE Paweł Śliwa, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, członek Zarządu PGE Nowa Energia Kazimierz Więcek oraz starostowie i wicestarostowie z Mazowsza oraz wójtowie z powiatu ostrowskiego.

Podziel / Share
16.05.2019, Ilość wejść: 223, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry