Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

20.05.2019

Noc Muzeów w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

Po raz jedenasty Mazowiecki Urząd Wojewódzki wziął udział w Nocy Muzeów. W tym roku ze specjalnie przygotowanej na ten dzień oferty skorzystało ponad 1000 osób. W trakcie sobotniej nocy nasi goście zwiedzili zabytkowe zabudowania MUW, na które składają się: Pałac Ministra Skarbu oraz Pałac Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zaprosił zwiedzających do swojego gabinetu.

Poza rozmową z Wojewodą i poznaniem historii gmachów rządowych atrakcję dla gości stanowiła również możliwość zrobienia zdjęcia przy biurku Wojewody, na pałacowych tarasach oraz w salach konferencyjnych urzędu.

Budynki, które potocznie nazywane są Ratuszem, to faktycznie zespół pałaców zaprojektowanych na początku XIX wieku przez włoskiego architekta Antonio Corazziego, znanego z realizacji tak znakomitych stołecznych budynków jak gmach Teatru Wielkiego, Pałac Mostowskich, czy Pałac Staszica.

Gmach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego mieści się w przebudowanym w latach 1825−1830 Pałacu Ministra Skarbu oraz Pałacu Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu. Budynek, całkowicie zniszczony w czasie Powstania Warszawskiego, został odbudowany w latach 1950–1954. Obecnie to ok. 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, z czego 80 proc. zajmuje Wojewoda, pozostałe 20 proc. to pomieszczenia zajmowane przez Prezydenta m.st. Warszawy.

Podziel / Share
20.05.2019, Ilość wejść: 633, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry