Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

20.05.2019

Gminne Święto Strażaka w Sterdyni

19 maja br. na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Gminnego Święta Strażaka. W wydarzeniu udział wziął m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdanowi Łasicy przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Bogdana Trzaskę, po którym wciągnięto na maszt flagę narodową i odegrano hymn państwowy.

W trakcie wydarzenia doszło do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sterdyni. Sterdyńscy strażacy ochotnicy przekazali z kolei swój dotychczasowy samochód ratowniczy strażakom z jednostki OSP w Starym Ratyńcu.

W uroczystości Gminnego Święta Strażaka uczestniczyli Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Senator RP Waldemar Kraska, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, nadbryg. Bogdan Łasica, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych w Sterdyni i w Starym Ratyńcu oraz mieszkańcy gminy.

OSP Sterdyń powstała z inicjatywy hr. Franciszka Krasińskiego w 1916 roku. W maju 1917 r. nadany został sztandar Sterdyńskiej Straży Ogniowej. OSP Sterdyń liczy obecnie 57 członków. Od 1997 r. jednostka jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, co wiąże się z odpowiednio wysokim poziomem wyposażenia.

Podziel / Share
20.05.2019, Ilość wejść: 312, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry