Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

22.05.2019

Prawie 6 mln zł na 104 projekty w ramach programu „Razem bezpieczniej”

  • Na zdjęciu: samorządowcy podczas odebrania listów potwierdzających otrzymanie dofinansowania.
  • Na zdjęciu: samorządowcy podczas odebrania listów potwierdzających otrzymanie dofinansowania.
  • Na zdjęciu: samorządowcy podczas odebrania listów potwierdzających otrzymanie dofinansowania.

- Program „Razem bezpieczniej” mobilizuje do współpracy społeczności lokalne. Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych wartości, jakich wszyscy potrzebujemy - powiedział Wiceminister Jarosław Zieliński podczas spotkania z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych. W spotkaniu uczestniczył Paweł Błasiak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW.

Dofinansowanie w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” otrzymają 104 projekty zgłoszone przez wojewodów. Na szczeblu lokalnym będą realizowane przez samorządy i organizacje pozarządowe. We wtorek Wiceminister Jarosław Zieliński wręczył listy potwierdzające przyznanie dofinansowania.

To już trzecia edycja programu. Wcześniej był on realizowany w latach 2007–2015 (I edycja) oraz  w latach 2016 i 2017 (II edycja). Łącznie w latach 2018-2020 nakłady na „Razem bezpieczniej” wyniosą ponad 19 mln zł.

Dofinansowanie otrzymają m.in. projekty dotyczące poprawy bezpieczeństwa rowerzystów, modernizacji przejść dla pieszych, promowania spędzania wolnego czasu poprzez zajęcia sportowe i edukacyjne. Realizowane projekty pomogą też w przeciwdziałaniu uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

Wśród samorządów, które odebrały listy potwierdzające przyznanie dofinansowania znalazły się:

  • Gmina Nowe Miasto nad Pilicą („System miejskiego monitoringu wizyjnego w Nowym Mieście nad Pilicą – kontynuacja”);
  • Powiat Pruszkowski („Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców (etap II)”);
  • Gmina Brwinów ("Bezpieczny pieszy w centrum Brwinowa – modernizacja przejść dla pieszych”);
  • Gmina Osieck („Bezpieczny TY …Bezpieczna JA! RAZEM BEZPIECZNIEJ w Gminie Osieck! – doświetlenie przejść dla pieszych”);
  • Powiat Płoński („Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży w Powiecie Płońskim”).

W tym roku na modernizację przejść dla pieszych przeznaczonych zostanie 2,4 mln zł (dzięki temu dofinansowanie otrzymają 34 projekty i zmodernizowane zostaną 123 przejścia). Na projekty dotyczące przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy w 2018 roku dofinansowanie otrzymały 23 projekty na łączną kwotę ponad 1 mln zł. W tym roku dofinansowanie otrzyma 20 projektów także za około 1 mln zł.

Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Patronem  programu „Razem bezpieczniej” jest jego twórca i pomysłodawca Władysław Stasiak.

Źródło: MSWiA

Podziel / Share
22.05.2019, Ilość wejść: 409, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry