Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

25.06.2019

Powołanie Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Krzysztof Skórczewski otrzymał z rąk Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa akt powołania na Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

 

Dr n.med. Krzysztof Skórczewski jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (Lekarz) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (studia podyplomowe). Jest specjalistą w dziedzinie epidemiologii oraz radiodiagnostyki. Tytuł naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w Wojskowym Instytucie Medycznym w 2013 r. Od 2010 r. pełnił funkcję Zastępcy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie a od 2015 r. sprawował funkcję Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego – Dyrektora GSSE w Warszawie. Jest weteranem misji wojennych w Republice Iraku w l. 2003 - 2004 oraz w Republice Czadu i Republice Środkowoafrykańskiej w l. 2008 – 2009. Do 2009 r. pełnił służbę na stanowisku Szefa Wojskowej Inspekcji Sanitarnej – Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. W Inspekcji Sanitarnej pracuje od 1996 r.

W związku z przyznanym Krzysztofowi Skórczewskiemu powołaniem do pełnienia funkcji Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie odbyło się uroczyste wprowadzenie inspektora oraz spotkanie z pracownikami stacji. W uroczystości uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, nowo powołany Wojewódzki Inspektor Sanitarny Krzysztof Skórczewski oraz Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Arkadiusz Chełstowski.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie jest jednostką administracji zespolonej, podlegającą Wojewodzie Mazowieckiemu. Wspólnie z trzydziestoma ośmioma powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi sprawuje nadzór sanitarny nad mieszkańcami województwa mazowieckiego. Do jej zadań należy m.in. kontrola zdrowotności żywności oraz higieny pracy, wypoczynku i rekreacji. Instytucja prowadzi również działalność przeciwepidemiczną w zakresie chorób zakaźnych.

 

Podziel / Share
25.06.2019, Ilość wejść: 184, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry